OPOWIEŚCI Z CIEMNEJ STRONY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Tales From The Darkside

:: REŻYSERIA ::
John Harrison

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1990

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
James Remar,
David Johansen,
Paul Greeno...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: OPOWIEŚCI Z CIEMNEJ STRONY ::

 

Arthur Conan Doyle ojciec Sherlocka Holmesa, mistrz suspensu. George A. Romero reżyser Nocy żywych trupów, mistrz makabry. Michael McDowell twórca Soku z żuka, mistrz fantastyki. Stephen King autor Cmentarza dla zwierzaków, mistrz horroru. Dzięki tym czterem ludziom powstało prawdziwie przerażające arcydzieło. "Opowieści z ciemnej strony" to trzymający w napięciu film grozy, pełen zaskakujących zwrotów akcji, nie pozbawiony przy tym szczypty czarnego humoru. Zastanów się, zanim go obejrzysz, bo potem nie będziesz już pewien, czy kamień na pewno jest tylko kamieniem, zapach kwiatów zawsze przyjemnie się kojarzy, a koty są wyłącznie uroczymi, domowymi pupilami. Nakręcone na podstawie noweli A.C. Doyle’a, M. McDowella i mistrza horroru S. Kinga „Opowieści z ciemnej strony” przeniosą Cię w świat pełen przerażających i nieoczekiwanych wydarzeń. Będziesz szczęśliwy, że to tylko film... Ale czy na pewno to TYLKO film?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Od razu uprzedzam, że obraz nie jest zbyt rewelacyjny. Nie jest to stary film, a oglądając go, wydaje mi się jakby pochodził przynajmniej z siedemdziesiątych lat. Nie jest to wina dystrybutora (MayFly), bo z tego co widziałem nic nie dało się zrobić z tym obrazem, jest to wina kopii. Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo duża ilość ziarna, o której z czasem zapominamy. Nie wiem czy jest to błąd dystrybutora, ale na okładce widnieje format 16:9, a podczas oglądania obraz rozciągnięty jest na cały ekran, może jest to przeoczenie. Do do kolorystyki i ostrości nie mam zarzutów.

Dolby Digital 5.1 i DTS to formaty, w których zapisany jest dźwięk. Tutaj do niczego nie mogę się doczepić, bo nie ma do czego. Akurat wersja z lektorem dla niektórych może być minusem, ale każde ułatwienie wiąże sie z konsekwencjami. Bardzo dobrze słyszalne wszystkie dźwięki, co czasami może przyprawić widza o ciarki na plecach. Film zapisany jest na płycie dwuwarstwowej, więc podczas zmiany warstwy może spowodować chwilowy przestój. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Krótko mówiąc, ścieżka dźwiękowa to bardzo dobra robota.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie jest zbyt skomplikowane, składa się ono z czterech elementów, które dają dość ciekawy efekt końcowy. Główne menu jak i pozostałe opcje stworzone są na wzór pamiętnika, czy książki. Na kartach poszczególnych opcji widoczne są pocztówki dopasowane do całego menu. Na głównej stronie dodatkowo znajduje się ekranik z urywkami filmowymi. Trochę zdziwiłem się doborem podkładu muzycznego, ponieważ nie pasuje on do filmu grozy. według mnie za dużo jest tutaj jasnych kolorów, ale to już rzecz gustu.

Dodatków nie ma zbyt wiele, jest ich tylko, a może aż dwa. Oto one:
- ZWIASTUNY - na płycie znajdują się tylko trzy zwiastuny: NIKotyna, Czekając Na Joe oraz Tajemnice Aleksandry.
- FILMOGRAFIE - dołączono filmografie reżysera (
John Harrison) oraz dwóch aktorów (Christian Slater, Deborah Harry).
Jak widać trochę mało bonusów zamieszczono na płycie, ale cóż, cieszmy się z tego co jest.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::