INNI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Others

:: REŻYSERIA ::
Alejandro Amenabar

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Nicole Kidman,
Fionnula Flanagan,
Eric Sykes

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: INNI ::

 

Zbliża się koniec drugiej wojny światowej. Po pięknym, pustym wiktoriańskim dworze niosą się echem głosy dwójki dzieci. Chłopczyk i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, fotofobię - alergię na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły: dom jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Ich matka, Grace, na próżno oczekuje powrotu męża z frontu. Odludna, smagana wichrem wyspa Jersey napawa ją lękiem. Tylko w domu czuje się naprawdę bezpiecznie. Niesłusznie... Piękna Grace (Nikole Kidman) zaczyna stawiać coraz więcej pytań, na które nie umie znaleźć odpowiedzi. Dlaczego służba w niewyjaśnionych okolicznościach opuszcza dwór? Dlaczego córeczka opowiada o dziwnych postaciach odwiedzających jej pokój? Dlaczego Grace nie potrafi oprzeć się wrażeniu, że nie są to tylko dziecinne fantazje?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do obrazu nie mam ani żadnych zastrzeżeń. Film potrafi nieźle wystraszyć. Jest jednym z moich najbardziej ulubionych filmów i nie będę się do niego przyczepiał. Film obfituje w bardzo dużo ciemnych pomieszczeniach i ciemny kolor wychodzi na formacie DVD znakomicie. Ja naprawdę polecam obejrzenia, ta produkcja jest o wiele lepsza niż te tandetne amerykańskie kicze.

Co do dźwięku nie będę się kłócił, po prostu na szóstkę. Muzyka, szepty, odgłosy stukania w ścianę czy cos w tym stylu jest tak znakomicie pokazane że naprawdę brak mi słów. Film posiada prześwietną muzykę składającą się z orkiestry, a szepty innych i stukoty o ściany itd. wychodzą na tym formacie znakomicie. Dźwięk Dolby Digital 5.1 robi naprawdę spore wrażenia i ja człowiek który oglądam ten film piąty raz, przy bardziej podkręcony regulator w głośnikach potrafiłem się nieźle wystraszyć. Polecam gorąco, nic dodać, nic ująć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jak przystało, jest nie ruchome a tu niespodzianka. Coś w pewnym momencie zauważyłem, mianowicie mgła na obrazie się porusza!!! Niespotykane, w wersjach z gazety nie trudzą się nad menu i dają jakie im popadnie. A te jest moim zdaniem znakomite. Na głównym tle zobaczymy Nikole Kidman z lampą naftową w ręku, a za nią straszliwie ponury w nocy dwór. A przy tym niespotykanie usłyszymy wspaniałą muzykę, ale nie straszną tylko uspakajająca, naprawdę polecam zobaczyć. Film w wersji DVD jest znakomity.

Niestety dodatków nie ma , jedynie co jest to wybór scen.

I na koniec chciałbym wszystkich zachęcić do tej produkcji. Film jest jednym z moich najlepszych filmów i naprawdę gorąco ją polecam. Nie zobaczymy w niej zombie, flaków i krwi ani seksu, tylko ponure miejsca i naprawdę film na wspaniały scenariusz i zakończenie. A gra aktorów, znakomita. Film jest produkcją doskonałą i jak na dreszczowiec robi spore wrażenie, polecam i jeszcze raz polecam.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::