OUTSIDER (SEZON 1)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Outsider, Season 1

:: REŻYSERIA ::
Jason Bateman, Andrew Bernstein, Jason Bateman, Charlotte Brändström, J.D. Dillard, Karyn Kusama, Igor Martinovic, Daina Reid

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2020

:: CZAS TRWANIA ::
528 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Ben Mendelsohn,
Bill Camp,
Jeremy Bobb...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
3 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: OUTSIDER (SEZON 1) ::

 

HBO® przedstawia wciągający i trzymający w napięciu serial, nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Outsider opowiada o pozornie prostym dochodzeniu w sprawie morderstwa 11-letniego chłopca, którego okaleczone ciało znaleziono w lasach Georgii. Świadkowie i dowody jednoznacznie wskazują sprawcę – ma nim być powszechnie lubiany nauczyciel szkoły średniej Terry Maitland (Jason Bateman). Ale śledczego Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) zaskakują nowe, przeczące temu tropy. Próbując rozwikłać tę, wydawać by się mogło, niewytłumaczalną sprawę, Ralph prosi o pomoc niekonwencjonalną prywatną detektyw, obdarzoną niezwykłymi umiejętnościami. Outsider, absorbujący kryminał i thriller psychologiczny odkrywa przed widzem misterny łańcuch mrożących krew w żyłach wydarzeń wywołujących nagłe zwroty akcji, kiedy śledztwo ujawnia istnienie podstępnej nadprzyrodzonej istoty.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, co w przypadku serialu telewizyjnego jest wielkim plusem. Możemy oglądać produkcję przy pełnych walorach filmu kinowego. Projekcje przebiega bez większych kłopotów. Dostajemy dobrej jakości obraz, w którym dopatrzyłem się jedynie ziarnicy. Wizja wielokrotnie testowana jest poprzez zmianę scenerii i oświetlenia. Nie dochodzi wtedy do załamywania się wizji, zmiany kolorystyki, czy powstawania pikselozy. Brak jest również dziwnych paprochów i innych zniekształceń obrazu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, w języku angielskim, jak również niemieckim. Akurat polski akcent to tylko napisy. Dźwięk charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Nie dostrzegłem żadnych błędów, które w negatywny sposób wpływają na odbiór produkcji. Na pewno serial nie można oglądać z ściszonym dźwiękiem, ponieważ minie Was niezły, mroczny klimat. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem. Nie dojdzie do sytuacji, w której któryś z tych elementów będzie się wyprzedzał.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na słabym poziomie. Każda z plansz to nieruchoma tapeta, bez podkładu dźwiękowego, ani animowanych elementów. Jedynie menu główne posiada akcent pochodzący z produkcji. Nie ma problemów z nawigacją, mimo że opcje do wyboru są po angielsku, to całość jest intuicyjne. Sama czcionka jest czytelna i umieszczona w klasyczny sposób - w rzędzie w dolnej części ekranu.

Każda z trzech płyt znajdująca się w zestawie posiada dodatki bezpośrednio związane z filmem. Oto co tutaj znajdziecie: Sześć krótkich filmów z planu, w tym wywiad ze Stephenem Kingiem, oraz ekskluzywny program zgłębiający początki mitycznej istoty el Cuco. Outsider: kulisy odcinków – cztery krótkie filmy, w których aktorzy i producenci omawiają serial.
Nie ma się co oszukiwać, wydanie to stoi na bardzo wysokim poziomie. Zamieszczone dodatkowe materiały to prawdziwa perełka, więc na pewno nie będziecie zawiedzeni. Pozostaje mi tylko polecić.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::