PIĄTY WYMIAR  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Triangle

:: REŻYSERIA ::
Christopher Smith

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Melissa George,
Michael Dorman,
Rachael Carpani...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: PIĄTY WYMIAR ::

 

Jeden z najlepiej przyjętych filmów grozy ostatnich lat, który potwierdza renomę australijskich thrillerów („Martwa cisza”). W rolach głównych wschodzące gwiazdy Hollywood - odkryta przez Davida Lyncha Melissa George („Mulholland Drive”) oraz popularny wśród nastolatek Liam Hemsworth („Zapowiedź”).

Wyruszając wraz z grupą przyjaciół w rejs jachtem, piękna Jess (George) nie może wyzbyć się prześladującego ją poczucia zagrożenia. Złe przeczucia wkrótce się potwierdzają. Nagły sztorm zmusza załogę jachtu do wejścia na pokład tajemniczego statku pasażerskiego. Okręt wydaje się opustoszały, a wskazówki zegara pokładowego pozostają nieruchome. Wkrótce pechowi żeglarze przekonają się, że spokój panujący na statku to cisza przed burzą, zapowiadająca atak siły, która nie spocznie, póki nie wyeliminuje nieproszonych gości. Desperacko walcząca o przetrwanie Jess z przerażeniem odkrywa, że to ona posiada klucz do rozwiązania zagadki statku widmo.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (anamorphic widescreen). Obraz posiada jedynie mały minus, który obecny jest praktycznie na każdym wydaniu DVD - ziarnica obrazu. Ostrość stoi na bardzo dobrym poziomie. Film został dobrze skompresowany, przez co nie wychodzą nieczystości w postaci rozmazywania się obrazu, czy dziwnych zamgleń. Wizja współgra wraz z linią melodyczną, przez co nie dojdzie do efektu najpierw słyszysz, później widzisz.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Podczas projekcji filmu nie powinniście natknąć się na jakiekolwiek błędy, które mogłyby naruszyć jakość filmu. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, przez co niejednokrotnie zostaniecie przestraszeni potężną dawką dźwięku.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda bardzo dobrze. Na pierwszy rzut dostajemy główną bohaterkę z wielkim ekranem w tle i klimatyczną muzyką. Oczywiście kolorystyka menu została stworzona w jasnych pastelach, tak samo jak okładka DVD. Standardowo animacja towarzyszy jedynie sekcji głównej oraz wyborowi scen. Pozostałe plansze nie posiadają animacji. Każda z opcji została zaopatrzona w linię melodyczną, która nastraja widza i pokazuje mu w jakich klimatach obraca się film.

Na płycie znajdują się ciekawe i warte zobaczenia dodatki, które związane są z filmem, oto one:
- zwiastun filmu,
- niewykorzystane sceny,
- "Framstore" - efekty specjalne w filmie,
- "Making of..." - powstanie filmu,
- zapowiedzi.
To się nazywają konkretne dodatki, z których dowiecie się więcej na temat filmu. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::