PIEKIELNA GRA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Infernal Affairs

:: REŻYSERIA ::
Andrew Lau, Alan Mak

:: JĘZYK ::
Kantoński

:: PRODUKCJA ::
???

:: ROK PRODUKCJI ::
200
2

:: CZAS TRWANIA ::
101 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Andy Lau,
Tony Leung Chiu Wai,
Eric Tsang...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: PIEKIELNA GRA ::

 

Thriller uznawany za arcydzieło gatunku, a jednocześnie jeden z najlepszych przebojów azjatyckiego kina ostatnich lat. W rolach głównych: znany z filmów Wong Kar-wela Tony Leung ("Spragnieni Miłości") oraz Andy Lau ("Dom Latających Sztyletów"). Koncepcję wizualną filmu opracował słynny operator Christopher Doyle ("Hero", "Spragnieni Miłości"). W 2006 roku do kin trafi amerykański remake "Infernal Affairs" w reżyserii MArtina Scorsese z Leonardo di Caprio, Mattem Damonem i Jackiem Nicholsonem w rolach głównych...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest wręcz rewelacyjny. Podczas oglądania nie dostrzegłem jakichkolwiek zakłóceń w postaci ziarnicy, pikselowatych kwadracików, zacinania się obrazu, rozmazów związanych ze zbyt dużym przesyceniem kolorów, znakomita ostrość... To tylko kilka z elementów wyróżniających obraz w tym wydaniu DVD. Również format sprzyja oglądaniu, jest to 16:9, ale nie wiem czy nie jest on inny, ponieważ na pudełku zamieszczono taki format, ale według mnie są to proporcje kinowe. Jednym słowem rewelacja.

Dźwięk to kolejny popis dystrybutora. Zapisany jest on w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Oczywiście, że jedynym formatem, którym zrozumiemy jest wersja z lektorem, nie wiem czy ktoś zna na tyle ten język aby oglądać go w tym formacie. Dźwięk nie posiada jakichkolwiek minusów, które mogłyby przeszkadzać w projekcji. Współgra wraz z obrazem oraz nie zacina się, po za jedną sytuacją, chodzi tutaj o zmianę warstwy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zaskoczyło mnie wykonaniem, jest wręcz idealne. Jedynym minusem jest to, że w każdej opcji jest ten sam podkład graficzny. Całe menu zostało stworzone w wersji animowanej. Ruchome obrazy, świetna podkład muzyczny potrafią wprowadzić do klimatu filmu. Znakomita aranżacja wizualna, którą można zobaczyć na dosłownie kilkunastu filmach DVD. Świetna kolorystyka, dynamika i interaktywne menu, sprawiają z tego wydania DVD świetną perełkę w kolekcji.

Dodatków jest tutaj od groma. Niektóre będą bardziej przydatne, a niektóre mniej, ale samo to, że jest ich tutaj dużo, stawia to wydanie DVD na bardzo dobrej pozycji. Oto te dodatki:
- ALTERNATYWNE ZAKOŃCZENIE - zakończenie, którego nie wykorzystano w końcowej scenie.
- JAK POWSTAŁO INFERNAL AFFAIRS - materiał filmowy na temat realizacji filmu.
- ZWIASTUNY TRYLOGII INFERNAL AFFAIRS.
- ZWAISTUNY FILMÓW BLINK AZJAMANIA.

- WYBÓR SCEN.
Jak widać dodatków jest sporo, dystrybutor mógł coś jeszcze dorzucić, ale to te bonusy są wystarczające. Świetne wydanie DVD, każdy powinien mieć je w swojej kolekcji, bo jest one warte zakupienia.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::