PIĘTNO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Human Stain

:: REŻYSERIA ::
Robert Benton

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Francja, Niemcy, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
108 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Anthony Hopkins,
Nicole Kidman,
Ed Harris...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 

 


:: PIĘTNO ::

 

Oparty na podstawie nagrodzonej Nagrodą Pulitzera powieści Philipa Rotha, thriller erotyczny „PIĘTNO” jest historią Colemana Silka (Anthony Hopkins), szanowanego profesora, wplątanego w skandalizujący romans, który staje przed koniecznością wyboru, pomiędzy namiętnością i pożądaniem a ujawnieniem skrywanego od lat sekretu.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Brak bonusów sprawia, że film zapisany jest na płycie jednowarstwowej i dzięki temu nie doświadczymy postojów. Jedynym minusem może być ziarnica obrazu, co dla koneserów może powodować pewien niedosyt z posiadanego wydania DVD. Zapewniam, że jest to jedyna wada tego wydania DVD, jeśli chodzi o obraz. Kontrast i kolorystyka świetnie dobrane. Nie doświadczymy zamazywania obrazu, czy też pikselozy.

Dźwięk został zapisany w dwóch formatach. Pierwszym z nich jest oczywiście Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, gdzie wszystko stoi na najwyższym poziomie. Nie doświadczymy zjawiska domyślania się co tak na prawdę usłyszeliśmy. Drugim z formatów jest Dolby Digital 2.0, a mowa tutaj o wersji z lektorem. Oczywiście wszystko jest dalej słyszalne, ale nie jest już to co przy 5.1. Nasze kina domowe nie zostaną wykorzystane w stu procentach. Nie ważne, że polski akcent czasami tłumi niektóre dźwięki w tle, ponieważ linia melodyczna jest tutaj najlepszym z elementów w tym wydaniu DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Menu choć praktycznie zrobiono w całości z nieruchomych elementów, oprócz głównego szablony, gdzie zamieszczono również mały ekranik z urywkami z filmu, wygląda bardzo dobrze. Świetna kompozycja kolorów i elementów tapet, która została złączona w jedną całość prezentuje się wręcz rewelacyjnie. Ciekawa linia melodyczna, którą możemy usłyszeć jako podkład do menu, prezentuje się na domiar ciekawie, potrafi wprowadzić w klimat filmu.

Po raz kolejny BestFilm nie dodaje jakichkolwiek dodatków, które mogłyby poprawić wizerunek danego wydania DVD. Tutaj jak na większości płytach DVD, znalazł się jedynie WYBÓR SCEN, ale nie usprawiedliwia to wydawcy od tego, czy film zawarty na płycie jest świetny, czy też nie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::



:: FILM DOSTARCZYŁO ::