PIŁA V  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Saw V

:: REŻYSERIA ::
David Hackl

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Tobin Bell,
Costas Mandylor,
Scott Patterson...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: PIŁA V ::

 

Hoffman (w tej roli Costas Mandylor) to ostatnia osoba, która przeżyła upiorną grę Jigsawa. W rzeczywistości to właśnie on kontynuuje plan Pana Układanki…

Wśród bohaterów znanych z Piły IV pojawi się nowa postać, Brit – w tej roli Julie Benz, osoba dobrze znana wielbicielom horrorów z kultowych seriali – Dexter (w roli Rity - niewinnej i niczego nieświadomej dziewczyny Dextera), Buffy, postrach wampirów i Anioł ciemności (w roli wampirzycy Darli).


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1) - transferze anamorficzny (widescreen). Nieodłącznym elementem każdego wydania DVD jest ziarnica obrazu, tak jest i tutaj. Nie przeszkadza to w oglądaniu filmu, ponieważ efekt ziarna nie jest duży. Kontrast świetnie wywiązuje się ze swojej roli, przez co wszystko jest dobrze widoczne. Nie dochodzi do rozmycia się obrazu. Brak innych błędów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Podczas projekcji filmu nie powinniście natknąć sie na żadne błędy, które w negatywny sposób wpływają na odbiór. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, dlatego też nic nie umknie waszej uwadze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest niezłe. Wszystkie opcje posiadają mroczny i klimatyczny dźwięk. Dodatkowo trzy z czterech plansz mają animowane elementy, które świetnie komponują się w całość. Nie zabrakło również ciekawych przejść miedzy poszczególnymi ekranami menu. Krótko pisząc, menu stoi na wysokim poziomie i nie można się tutaj do niczego przyczepić.

Dodatków na płycie może i nie ma za dużo, ale te które się tutaj znajdują ciekawe i związane z filmem, oto co wydawca dołączył do wydania:
- wybór scen,
- pułapki piły,
- jak poderżnąć gardło,
- skazani na śmierć - rekwizyty,
- inne zwiastuny.
Niezłe materiały filmowe przybliżą na pewno sens niektórych pułapek. Bardzo dobre wydanie DVD. Polecam!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::