PIŁA VI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Saw 6

:: REŻYSERIA ::
Kevin Greutert

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Tobin Bell,
Costas Mandylor,
Shawnee Smith...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: PIŁA VI ::

 

Detektyw Hoffmann stał się spadkobiercą przekonań ogarniętego obsesją zabijania Jigsawa. Stosuje także jego metody. Agenci FBI próbują, zachowując środki ostrożności, zbliżyć się do Hoffmanna. Ten podejmuje z nimi śmiercionośną grę, wierząc, że jej finał pozwoli zrozumieć światu plan Jigsawa. Ile ofiar przyniesie to działanie?

 

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1), w transferze anamorficznym. Podczas oglądania rzuca się w oko jedynie jeden mały mankament, a mowa o ziarnicy obrazu. Kontrast bardzo dobrze radzi sobie w każdym momencie. Brak mgieł, pikselozy, czy różnego typu paprochów. Obraz działa bez przeszkód. Wizja idzie w parze z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Podczas projekcji filmu nie powinniście natknąć sie na żadne błędy, które mogłyby naruszyć jakość filmu. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, przez co niejednokrotnie zostaniecie przestraszeni potężną dawką dźwięku.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest rewelacyjne. Na początku mamy niezłą wstawkę, która nieźle wprowadza w klimat filmu. Nie zabraknie interesującego przejścia pomiędzy opcją główną, a wyborem scen (w postaci krótkich filmików). Mroczny i specyficzny klimat nadaje podkład dźwiękowy. Świetny dobór kolorów. Nie zabrakło animowanych wstawek na głównej planszy. Całość oprawiona jest w bardzo dobry podkład graficzny.

Dodatków na płycie jest mało, ponieważ są to:
- wybór scen,
- zapowiedzi DVD.
Nic dodać, nic ująć. Dodatki to najsłabsze ogniwo całego wydania, jednak reszta elementów nadrabia i to bardzo dużo.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::