PIRANIA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Piranha

:: REŻYSERIA ::
Alexandre Aja

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Elisabeth Shue,
Christopher Lloyd,
Richard Dreyfuss...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: PIRANIA ::

 

Jezioro Wiktoria to raj dla tysięcy młodych ludzi spragnionych słońca, wody i niesamowitych imprez do rana. Jednak spokojne zazwyczaj wody jeziora tego lata staną się żerowiskiem wyjątkowo krwiożerczych istot. Na skutek podwodnego trzęsienia ziemi uwięzione w głęboko położonym zbiorniku wodnym prehistoryczne piranie przedostaną się do jeziora i rozpoczną krwawe polowanie na ludzi. Piękna policjantka Julie (Elizabeth Shue) staje na czele grupy nieznajomych, którzy wspólnie starają się uciec przed potężnymi szczękami krwiożerczych potworów.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.78:1). Standardowo film posiada jeden mały mankament - ziarnicę obrazu, o której na dłużą metę zapominamy i jej nie widzimy. Odpowiednie nasycenie palety barw. Nie doświadczycie pikselozy, jak również załamywania się obrazu, przez złą kompresję filmu. Obraz współgra z linią melodyczną, przez co nie ma efektu rozłamu. Podczas oglądania nie natkniecie się również na dziwne zamglenia, zabrudzenia czy innego typu błędy.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk jak przystało jest najlepszym elementem wydania DVD, gdzie wszystko bardzo dobrze jest słyszalne, a co najważniejsze nic nie przeszkadza w jego odbiorze (szumy, trzaski, czy piski).


:: MENU / DODATKI ::

Tym razem Monolith zaserwował nam nieruchome menu, które stoi na dobrym poziomie. Oczywiście na każdej planszy widnieją postacie, czy też twory filmowe, co w pewnym sensie wraz z podkładem dźwiękowym nadaje specyficznego klimatu. Linia melodyczna menu jest bardzo zróżnicowana, od mocnych kawałków rockowych do muzyki instrumentalnej. Nie będziecie mieli problemu z nawigacją, ponieważ wszystko jest podane nam na tacy i jest bardzo dobrze widoczne.

Na płycie znalazło się kilka dodatków, które zasługują na bliższe przyjrzenie się:
- wybór scen,
- wywiady aktorów i filmowców,
- z planu,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Tym razem można pogratulować Monolithowi za umieszczenie konkretnych dodatków, które przypadną większości do gustu. Polecam!!!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::