POGŁOS  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Reverb

:: REŻYSERIA ::
Eitan Arrusi

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Leo Gregory,
Luke de Woolfson,
Eva Birthistle...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: POGŁOS ::

 

Podczas całonocnej sesji nagraniowej w studiu, muzyk rockowy nagrywa przebój, który pozwoli mu odbudować karierę i wrócić na szczyt. Razem z przyjaciółką odnajdują stary kawałek, którego postanawiają użyć w powstającym utworze. W trakcie pracy, odkrywają jednak niepokojące dźwięki ukryte w znalezionej ścieżce dźwiękowej. Odgłosy zdają się pochodzić z budynku studia, gdzie przyjaciele odnajdują nieużywany pokój nagraniowy, w którym wiele lat wcześniej został nagrany ów niepokojący, tajemniczy utwór oraz brutalne i krwawe video mu towarzyszące... Potworny przekaz uwolniony w eter doprowadzi do koszmarnego finału.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz wypadł całkiem nieźle, zdarzyło się kilka błędów, które teraz przedstawię. Podczas oglądania spotkałem momenty, w których było widoczne dość grube ziarno, jednak później w podobnych scenach nie, wydaje mi się, że był to celowy zabieg producenta, jednak niektórzy mogą odebrać to inaczej, więc od razu uprzedzam. Spotkałem również dosłownie w kilku ujęciach rozmazywanie się kolorów w tle. Po za tym obraz zaskoczył mnie znakomitą ostrością i doborem kolorystyki. Nie istnieją przestoje lub inne zatrzymania wizji. Film zapisany jest w proporcjach 16:9, więc nie spotkamy się z rozciąganiem wzdłuż obrazu.

Dźwięk to oczywiście Dolby Digital 5.1 zarówno w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Jest to film stworzony przez Brytyjczyków, więc większość ludzi nie będzie miało problemu ze zrozumieniem dialogów, dlatego też zachęcam do oglądania w tej wersji, ponieważ polski akcent czasami może zakłócać dźwięki słyszalne w tle i tłumić oryginalne dialogi. Film nagrany jest na płycie jednowarstwowej, więc nie będzie momentu, w którym dojdzie do przeskoku warstw i chwilowego postoju dźwięku. Dialogi, jak i dźwięki słyszalne w tle są znakomicie słyszalne. Nie doświadczymy szumów, trzasków, czy innego typu zakłóceń.


:: MENU / DODATKI ::

Menu obsadzone jest w ciemnych barwach, jednak nie jest do końca związane z filmem grozy. Na głównym planie widnieje konsola, którą możemy zobaczyć w studiu nagrań, jednak jest ona zrobiona w formie tapety. Dopiero patrząc na dół menu, widzimy jedyny animowany element, a jaki to sam się przekonacie po kupnie filmu. Akurat to wydanie DVD nie posiada zbyt wielu opcji, jednak po wybraniu którejś z dostępnych uruchamia się "przejściówka", coś w stylu Power Pointa, jednak tutaj jest ona zrobiona w formie bardzo krótkiego filmiku. Wydawca nie zapomniał o podkładzie muzycznym, który według mnie dość dobrze pasuje do klimatu menu.

Nie można zapominać, że jest to wydanie dostępne z gazetą, dlatego też o dodatkach możemy jedynie pomarzyć. No powiedzmy, że na płycie załączono WYBÓR SCEN, który może być dla niektórych bardzo pomocny, ale po za tym nic tutaj więcej nie ma. Sami możecie sprawdzić po screenach zamieszczonych po prawej stronie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::