POKÓJ ŚMIERCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Killing Room

:: REŻYSERIA ::
Jonathan Liebesman

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Peter Stormare,
Clea DuVall,
Timothy Hutton...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: POKÓJ ŚMIERCI ::

 

Obce sobie osoby zostają zamknięte w pustym, wyciszonym pokoju. Są przekonane, że uczestniczą w prostym badaniu psychologicznym. Robią to tylko z jednego powodu – dla kasy.

Gdy zamkną się za nimi drzwi okaże się, że to, co miało być prostym sposobem na zarobienie kilkuset dolarów jest tak naprawdę najtrudniejszą próbą w ich życiu. Powoli dociera do nich, że stali się uczestnikami okrutnego i perwersyjnego eksperymentu rządowego. Nie wiedzą jednak jeszcze, ze nie wszyscy wyjdą z niego żywi…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (anamorficzny). Akcja filmu rozgrywa się praktycznie w dwóch pomieszczeniach. Jednym z nich jest biały pokój, gdzie widoczny obraz wywiązuje się ze swojej roli. Brak jest tutaj pikselozy, dużego efektu ziarna, czy też dziwnych przebarwień, jak również innego typu zanieczyszczeń obrazu. Zaś w "drugim pomieszczeniu", czyli tzw. "obserwatorium" dochodzi do dziwnych przebarwień tła, większej ziarnicy obrazu (nie przeszkadza w oglądaniu), a także trochę gorszego kontrastu tła, a wszystko to dlatego, że akcja w tym pomieszczeniu odbywa się w półmroku.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD, zarówno pod względem jakościowych, jak również elementu, który podtrzymuje klimat produkcji (nadaje klimatu grozy). Linia melodyczna współgra wraz z obrazem. Brak jest tutaj jakichkolwiek zaburzeń dźwięku. Wszystkie nawet najmniejsze szmery są bardzo dobrze słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to zwykły standard Vision, jednak na głównej planszy zamieszczono animowane elementy, które wypadają dość ciekawie. Dodatkowo klimatyczna muzyka na każdej z opcji z menu dodaje specyficznego klimatu. Każdą z planszy ucharakteryzowana podobnie do miejsca akcji, czyli do białego pokoju. Nawigacja po interaktywnym menu jest bardzo prosta. Wszystko jest czytelne i pozbawione dziwnych niedomówień.

Na płycie nie znajdziecie konkretnych dodatków. Oczywiście wydawca zaopatrzył wydanie jedynie w swoje dodatki, czyli:
- zwiastun kinowy,
- sylwetki aktorów i twórców,
- zwiastuny innych filmów DVD,
- inne DVD.
Wydanie stoi na dobrym poziomie, więc nie powinniście mieć problemu z dokonaniem wyboru kupna płyty. Ja ze swojej strony polecam film.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::