POLAROID  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Polaroid

:: REŻYSERIA ::
Lars Klevberg

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Kathryn Prescott,
Tyler Young,
Samantha Logan...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: POLAROID ::

 

Nastolatka Bird Fitcher kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca?

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja sprawuje się dość dobrze, co widoczne jest najlepiej w scenach w półmroku. Obraz nie załamuje się, co jest zasługą dobrej kompresji obrazu. Widoczna jest mała ziarnica, mimo to nie przeszkadza ona podczas oglądania. Ostrość obrazu bez wątpienia wywiązuje się ze swojej roli, ani na chwilę nie tracimy nic sprzed oczu. Kolorystyka jest stonowana, brak żywych barw, lecz efekt końcowy fajnie oddaje zamierzenia filmowców oraz nadaje produkcji odpowiedni ton. Brak jest tutaj innych błędów. Obraz działa bez zarzutów, nie zacina się i współgra z ścieżką dźwiękową.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1. Wydanie oferuje nam dwie ścieżki dźwiękowe. Jedną w oryginalnym języku, zaś drugą z lektorem polskim. Ciężko dopatrzeć się jakiś błędów. To zazwyczaj linia melodyczna jest najlepszym elementem wydania. Oczywiście tutaj jest tak samo. Pełni ona kluczową rolę i napędza klimat produkcji. Dzięki niej kilkukrotnie będzie można się przestraszyć, a nawet poczuć odpowiedni klimat grozy.


:: MENU / DODATKI ::

Podoba mi się sposób stworzenia menu. Całość jest rewelacyjna. Szukając na umór błędów, można wytknąć to, że wszystkie plansze są podobne do siebie, ale i tak efekt jest niezły. Plansza składa się z trzech składowych:
1. tło - całość animowana, stylizowana na opuszczone pomieszczenie na strychu z przelatującym kurzem lub popiołem, co tworzy niezły efekt.
2. polaroid - umieszczony w centralnej części ekranu polaroid, a w wydrukowanym zdjęciu kilka urywków z produkcji.
3. interaktywne menu - przejrzyste, czytelne menu, proste w nawigacji, a co najważniejsze łatwe w obsłudze. Trochę szkoda, że posiada tak mało opcji, jednak to już inna kwestia.
Nie brakuje podkładu dźwiękowego, który nadaje dodatkowy, dość specyficzny klimat.

Dodatki są bardzo słabe. Wydanie opatrzone jest tylko wyborem scen i zwiastunem, poza tym nic tutaj nie znajdziecie. Ciężko uznać to jako bonus, to zwykły standard, który jest na każdym wydaniu DVD.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::