DUCH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Poltergeist

:: REŻYSERIA ::
Tobe Hooper

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1982

:: CZAS TRWANIA ::
 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jobeth Williams
Craig T.Nelson
Heather ORourke
Beatrice Straight

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Brak

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: DUCH ::

 

Freelingowie to typowa amerykańska rodzina żyjąca spokojnie w swoich przysłowiowych czterech ścianach. Jednak pewnego dnia ich życie diametralnie się zmienia. Okazuje się, że kupiony przez nich dom, wybudowano na starym indiańskim cmentarzu. Ich życie zmienia się w koszmar, duchy zaczynają opanowywać ich posesję. Pewnego dnia postanawiają wezwać medium, jednak to nic nie daje, nawet pogarsza sytuację. Duchy porywają ich córeczkę do innego wymiaru. Zrozpaczeni rodzice wypowiadają im wojnę...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz mimo swoich lat wygląda zaskakująco dobrze. Oczywiście, że widoczne są zawirowania czasowe, w postaci małego śnieżku, ale to już nie wina wydania DVD, lecz czasu w którym stworzono film. Nie przeszkadza to w oglądaniu, powiedziałbym, że nawet urozmaica cały seans. Obraz zapisany jest w formacie 16:9, a nie jest rozciągnięty na cały ekran.

Dźwięk to oczywiście DD 5.1. Znakomicie słychać najmniejszy szelest, stukot czy dialogi. Nie ma mowy o nudzie, każda przytłumiona scena zostaje nagrodzona przez bardzo głośną muzykę oraz efekty specjalne. Fascynacji polskiego lektora będą zawiedzeni, wydawcy nie zaopatrzyli płyty DVD w polski akcent. Nie ujmuje to uroku podczas oglądania filmu, zawsze jest lepiej obejrzeć wersję oryginalną niż tłumaczoną.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie oferuje nam niczego szczególnego. Zwykłe zdjęcia z filmu wstawione w tle interaktywnego menu. Najeżdżając na jakąkolwiek opcję podświetla się ona i daje ciekawy efekt. Bardzo dużym minusem jest to, że w tle nie słychać muzyki. Ogólnie mówiąc menu zasłużyło na słowa krytyki i nic tego nie zmieni.

To wydanie DVD nie posiada jakichkolwiek sensownych dodatków. Jedynie co możemy tu znaleźć to selekcja scen oraz typowe opcje DVD. Jednak muszę wspomnieć, że nie jest to jedyne wydanie jakie możemy znaleźć na polskim rynku. Akurat to jest nieźle okrojone. Możemy spotkać jeszcze jedno wydanie DVD, dwupłytowe, ale to już inna bajka.

"Poltergeist" to klasyka, którą każdy powinien zobaczyć. Film urzeka nas pod każdym względem. Nie jest to typowy horror o duchach, jest to historia dziewczynki, która zaczyna odbierać sygnały z drugiej strony. Polecam każdemu oglądnięcie tego filmu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::