POLTERGEIST (EDYCJA ROZSZERZONA)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Poltergeist

:: REŻYSERIA ::
Gil Kenan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
wer. kinowa 89 min
wer. rozszerzona 97 min

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sam Rockwell,
Rosemarie DeWitt,
Jared Harris...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: POLTERGEIST (EDYCJA ROZSZERZONA) ::

 

Rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się na spokojne przedmieścia, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę. Kolejne niepokojące znaki stają się zaproszeniem do rzeczywistości dużo bardziej przerażającej niż najgorszy sen. Związany z domem duch poltergeist wykorzystuje przeciwko rodzinie jej największe lęki i porywa najmłodszą córkę do równoległego świata, z którego nie ma ucieczki. Ostateczna konfrontacja z potężnym poltergeistem wydaje się z góry przegrana. Aby go pokonać, bohaterowie będą musieli zrozumieć naturę zła, z którym mają do czynienia. Czy wezwany na pomoc egzorcysta ocali rodzinę, zanim będzie za późno?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja radzi sobie całkiem nieźle. Dopatrzyłem się jedynie małej ziarnicy obrazu, która nie ma decydującego wpływu na jakość. Nie mogę doczepić się do kontrastu oraz nasycenia pasteli, które są żywe. Nie dochodzi do załamania obrazu w scenach, w półmroku. Brak pulsującego tła. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie dochodzi do zatrzymań wizji.

Przy dźwięku jest małe zamieszanie. Należy wybrać odpowiednia wersję, aby znaleźć polskiego lektora. Do dyspozycji mamy:
- wersja kinowa Dolby Digital 5.1: angielska, polska, czeska, turecka oraz węgierska,
- wersja rozszerzona Dolby Digital 5.1: angielska oraz turecka.
Wszystkie wybrane wersje stoją na dobrym poziomie. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które w znaczący sposób mogłyby popsuć odbiór.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje słabo. Samo rozmieszczenie wszystkich opcji jest poprawne, ale wykonanie graficzne pozostawia wiele do życzenia. Pierwsze co kłuje w oczy to plansza główna, która jest nijaka. Oczywiście motyw z filmu znany, ale w tym przypadku bezsensu. O wiele lepiej wyglądają pozostałe plansze. Tylko w głównym menu umieszczono podkład dźwiękowy. Interaktywne funkcje są czytelne i proste w nawigacji. Trochę dziwię się, że wydawca nie spolszczył menu, jednak znajduje się tutaj tylko kilka opcji, więc nie będziecie mieli problemów z odszyfrowaniem znaczenia.

Dawno nie spotkałem się, żeby Monolith wydało DVD posiadające coś więcej niż wybór scen i zwiastun kinowy. Na tym wydaniu z bonusów znalazło się:
- wybór scen,
- dwa zwiastuny kinowe,
- galeria zdjęć,
- alternatywne menu.
"Poltergeist" to ciekawy film z niezłymi dodatkami. Na płycie znajdują się dwie wersje filmu, przez co wydanie staje się dużo bardziej urozmaicone. Ze swojej strony mogę jedynie polecić.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::