PORA MROKU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Pora Mroku

:: REŻYSERIA ::
Grzegorz Kuczeriszka

:: JĘZYK ::
Polski

:: PRODUKCJA ::
Polska

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Natalia Rybicka,
Jan Wieczorkowski,
Karolina Gorczyca
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: PORA MROKU ::

 

Pełen mrocznego klimatu i niesłabnącego napięcia horror o makabrycznych skutkach marzeń o nieśmiertelności.

Czwórka przyjaciół przyjeżdża na teren starej opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, w której przed rokiem zaginął ich kumpel. Próbując rozwikłać zagadkę jego zniknięcia odkrywają przerażającą prawdę o prowadzonych na terenie fabryki eksperymentach. Grupa naukowców wykorzystując jako króliki doświadczalne porwanych ludzi, próbuje zapewnić nieśmiertelność tajemniczemu zleceniodawcy.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest dość często spotykanych i już standardowych wymiarach, mowa tutaj o 16:9. Podczas oglądania natraficie na jeden mały minus, którego niemożna się usunąć z wydań DVD, mowa jest tutaj o efekcie ziarna. Po za tym nie dostrzegłem innym mankamentów, które w jakikolwiek sposób mogłyby wpływać negatywnie na jakość obrazu. Kolorystyka wraz z kontrastem nieźle wypadają na tle innych wydań DVD. Nie mam tutaj do nich żadnych zastrzeżeń. Ogólnie rzecz biorąc obraz stoi na bardzo dobrym poziomie.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1. Owe wydanie DVD nie posiada wersji angielskiej, ale dystrybutor dołączył napisy właśnie w tej wersji. Podczas odtwarzania nie spotkacie się z żadnymi postojami dźwięku, chyba że nastąpi zmiana warstwy, wówczas ta sytuacja może wystąpi jednorazowo. Wszystkie elementy linii melodycznej jak i ścieżki dźwiękowej są bardzo dobrze słyszalne, nie ma sytuacji, w których czegoś nie usłyszycie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zbudowane jest w ciekawy sposób. Na pierwszym planie wrzuca nam się w oczy animacja zamieszczona w głównym menu, pozostałe opcje nie posiadają ruchomych elementów. Ciekawie została dobrana kolorystyka menu, która tworzy sam w sobie mroczny klimat. Dodatkowo dochodzi bardzo dobry podkład muzyczny, który będziecie mogli usłyszeć podczas projekcji filmu. Menu zostało wykonane w prosty i przejrzysty sposób, więc nie będzie takich sytuacji, w których gdzieś się zagubicie.

Dodatków na płycie jest od groma. Znalazły się tutaj bardzo ciekawe materiały, które na pewno zadowolą wszystkich posiadaczy filmu. Oto one:
- Zwiastuny kinowe,
- Jak powstał film?,
- Impresja z planu filmowego,
- Sylwetki twórców i aktorów,
- Reklamy TV,
- Wypowiedzi aktorów,
- Relacja z premiery,
- Zwiastuny innych filmów,
- Inne DVD.
Jest to bardzo duża liczba dodatków, dlatego też każdy będzie mógł coś wybrać dla siebie. POLECAM!

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁA ::