POWRACAJĄCY KOSZMAR  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Return

:: REŻYSERIA ::
Asif Kapadia

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sarah Michelle Gellar,
J.C. MacKenzie,
Johnny Bartee
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: POWRACAJĄCY KOSZMAR ::

 

Przeszłość nigdy nie umiera. Czasem wraca by zabić!Strach powraca na DVD!Joanna Mills (Sara Michelle Gellar; Buffy postrach wampirów, Klątwa) nie ma łatwego życia. Skomplikowane życie osobiste komplikują jej dodatkowo nocne koszmary ze scenami morderstwa popełnionego piętnaście lat temu. Chcąc rozwikłać zagadkę tajemniczych wizji dziewczyna wyrusza w podróż ich śladem. Odnajdując kolejne poszlaki Joanna odkrywa sekrety z przeszłości i niepokojącą prawdę, która może zagrozić jej życiu.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest najmocniejszym ogniwem tego wydania DVD, ponieważ dostrzegłem tutaj dwa bardzo duże błędy. Pierwszym z nich jest bardzo duża ziarnica obrazu, która powiedziałbym, że rozprasza widza podczas oglądania. Drugim minusem jest mało dokładny kontrast, który denerwuje w kilku kluczowych scenach. Do kolorystyki nie mam większych zastrzeżeń, ponieważ wywiązuje się ze swojego zadania. Również format sprzyja oglądaniu, a jest to 16:9 oraz 1.77:1.

Dźwięk zapisany jest w jednym z najlepszych formatów goszczącym na polskim rynku – Dolby Digital 5.1 oraz DTS-ES. Praktycznie nie można wychwycić tutaj żadnych minusów linii melodycznej, ponieważ ich nie ma. Dźwięk jest czysty i klarowny, na co będą wskazywały wasze opinie po oglądnięciu tego filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Już dawno nie widziałem menu, które odznaczałoby się tak prostym wykonaniem, po prostu jest banalnie wykonane. Każda z opcji odznacza się tym samym, a więc znajduje się tam jedna postać, której towarzyszy ten sam podkład graficzny. Na głównej planszy dodatkowo znajduje się duży ekran, gdzie można zobaczyć kilka urywków z filmu. Dodatkowo każda z opcji posiada inny podkład muzyczny. Menu nie jest zbyt rozbudowane, ale tak po głębszym przyjrzeniu się jemu przyznaję, że wygląda dość ciekawie i niepowtarzalnie.

Zastanawiałem się wielokrotnie, dlaczego niektórzy dystrybutorzy nie zamieszczają zbyt często dodatków na filmach DVD, przyczyn może być wiele, ale tę kwestię zostawię bez komentarza. Na płycie znajduje się jedynie bezpośredni dostęp do dwudziestu scen oraz zwiastun kinowy „Powracającego koszmaru”.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::