SAGA ZMIERZCH: PRZED ŚWITEM - CZĘŚĆ 1  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

:: REŻYSERIA ::
Bill Condon

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2011

:: CZAS TRWANIA ::
113 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Kristen Stewart,
Robert Pattinson,
Taylor Lautner...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: SAGA ZMIERZCH: PRZED ŚWITEM - CZĘŚĆ 1 ::

 

Po pięknym ślubie i hucznym weselu Bella (Kristen Stewart) i Edward (Robert Pattinson) wyjeżdżają na miesiąc miodowy do Brazylii. Na cudownej rajskiej wyspie młodzi mogą wreszcie w pełni cieszyć się sobą i oddawać namiętności. Wkrótce Bella odkrywa, że jest w ciąży, która staje się początkiem pełnych dramatyzmu wydarzeń. Narodziny dziecka wzbudzą zainteresowanie Volturi – przywódców świata wampirów, a także zmuszą Jacoba (Taylor Lautner) do wyboru między przyjaźnią a miłością. Ostateczną decyzję podejmie także Edward. Podaruje Belli nieśmiertelność, ale czy zdąży na czas i czy uda mu się ocalić to, co kocha najbardziej?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.78:1). Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Widoczne mała ziarnica obrazu, która w zupełności nie przeszkadza w projekcji. Podczas oglądania nie dostrzegłem innych minusów w postaci pikselozy, zamgleń, czy zmiany kolorów. Dobre nasycenie i ostrość kolorystyki.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element całego wydania DVD. Pozbawiony jest on błędów, które w znaczący sposób wpływają na jakość oglądanego filmu. Nie doświadczycie żadnych przestojów oraz innych nieczystości.


:: MENU / DODATKI ::

Wszystkie opcje menu są podobne do siebie, zmieniają się jedynie małe, pojedyncze elementy. Na głównej planszy oraz na wyborze scen nie zabrakło animowanych wstawek, które w pewnym stopniu urozmaicają wygląd menu. Zamieszczona linia melodyczna jest taka sama dla wszystkich opcji. Kolorystyka (odcienie brązu) i sam klimat poszczególnych plansz pasuje w stu procentach do całej produkcji.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki zamieszczane przez Monolith:
- zwiastun kinowy,
- wybór scen,
- zwiastuny innych filmów DVD.
Wydanie "Przed Świtem" stoi się na dobrym poziomie. Polecam całe wydanie DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::