PRZYKŁADNY OBYWATEL  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Cold Pursuit

:: REŻYSERIA ::
Hans Petter Moland

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
114 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Liam Neeson,
Laura Dern,
Tom Bateman...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: PRZYKŁADNY OBYWATEL ::

 

Nels (Liam Neeson) mieszka wraz z żoną (Laura Dern) w niewielkiej górskiej chacie na uboczu. Właśnie otrzymał tytuł „Obywatela roku” za swoją ciężką pracę operatora śnieżnego pługu. Na jego barkach spoczywa bowiem odpowiedzialność za przejezdność dróg prowadzących do popularnego wśród turystów kurortu w Górach Skalistych, gdzie życie płynie rytmem wyznaczanym opadami śniegu. Wiadomość o nagłej śmierci syna spada na Nelsa niczym górska lawina. Bez chwili zastanowienia wypowiada wojnę odpowiedzialnym za nią narkotykowym dilerom. Nie spocznie, póki nie dopadnie najważniejszego z nich.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja sprawuje się całkiem nieźle. Najlepiej widać to w scenach w półmroku, gdzie wielokrotnie zostaje on wystawiony na liczne próby i wychodzi zwycięsko. Kolorystyka nie jest przejaskrawiona, jest stonowana, co świetnie widać na ekranie. Dodatkowo nie uświadczycie pikselozy, czy innych paprochów na ekranie. Jedynym małym mankamentem jest ziarnica obrazu, która jest zjawiskiem zmiennym, czasem widać ją mocniej, czasem mniej, ale w ogólnym rozrachunku jest całkiem przyzwoicie.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas projekcji nie natknąłem się na jakiekolwiek błędy, które w negatywny sposób wpływają na obiór filmu. Linia melodyczna nie posiada dziwnych zakłóceń, czy szumów. Ładnie współgra z obrazem i nie dochodzi do zatrzymywania się, czy zacinania. Klimat, jak również trzymanie widza w napięciu nakręca właśnie linia melodyczna. To dzięki niej otrzymujemy specyficzny nastrój panujący w dobrym thrillerze. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowa praca Monolithu. Dostajemy solidnie wykonany design, który posiada nieruchome elementy, jak również te animowane. I to właśnie te drugie robią największą pracę. Na drugim planie widzimy głównych bohaterów na tle zimowego krajobrazu. Zaś pierwszy plan stanowi postać odgrywana przez Liam Neesona, który służy mam również za pole wyświetlania urywków filmu. Dodatkowo wyświetlany zostaje na nim tytuł filmu w formie neonu, a całość menu przykrywa padający śnieg. W tle słychać dziwną, psychodeliczną muzykę, która jakoś nie wpada w ucho. Standardowe interaktywne menu jest proste w obsłudze, więc każdy bez problemów będzie mógł się przemieszczać pomiędzy poszczególnymi opcjami. Jak zawsze każda z nich jest identyczna, więc największe wrażenie robi pierwsze odpalenie płyty.

Monolith standardowo zaopatrzył płytę w podstawowe dodatki, więc na temat filmu dowiemy się więcej z dołączonej do płyty książki, która posiada kilka ciekawych informacji. A oto co znajdziecie na krążku:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Zapowiedzi i zwiastun to nic innego, jak zwykłe reklamy wydawcy, więc na płycie nie ma co oglądać. Dobrze, że do wydania dodano książkę, skąd możemy dowiedzieć się kilka informacji na temat produkcji. Wydanie stoi na dobrym poziomie, więc bez problemu można je zakupić.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::