PSYCHOL  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Psycho

:: REŻYSERIA ::
Gus Van Sant

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1998

:: CZAS TRWANIA ::
98 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Vince Vaughn,
Anne Heche,
Julianne Moore

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 


:: PSYCHOL ::

 

Zbiegła kryminalistka Marion Crane (Anne Heche) znajduje schronienie w motelu prowadzonym przez niezrównoważonego emocjonalnie Normana Batesa (Vince Vaughn), którego ofiary spotyka makabryczny los z rąk jego "matki". Marion wkrótce staje się kolejną z nich. Jej niespodziewane zniknięcie wzbudza jednak podejrzenia jej siostry (Julianne Moore), która wraz z prywatnym detektywem (William H. Macy) rozpoczyna dochodzenie. Wkrótce odkrywają potworną więź, która łączy Normana z jego tajemniczą "matką".


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest po prostu dobry. Podczas oglądania nie doświadczymy żadnych zakłóceń, w postaci kwadracików, czy jakichkolwiek innych rzeczy przeszkadzających w oglądaniu. Czystość obrazu zasługuje na pogratulowania ludziom zajmującym się tym. Także dobór kolorów i świetna ostrość pozwala w spokoju oglądać remake Psychozy.

Dolby Digital 5.1 mówi samo za siebie. Dźwięk jest świetny, dobrze dopracowane najmniejsze szczegóły sprawiają, że czujemy się jakbyśmy byli tam obecni. Najmniejsze szmery są dobrze słyszalne, a krzyki wprowadzają nas w stan zaniepokojenia.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jak przystało na dobry film grozy jest porządnie wykonane. Powiedziałbym, że jedno z lepszych jakie widziałem na płytce DVD. W końcu dobry film zasługuje na dobrze wyglądające wizualnie menu. Cała animacja jest świetna, bardzo realistyczna. Już same menu wprowadza nas w świetny klimat filmu i zaskakuje nas swoją nieprzewidywalnością. W każdym osobnym dziale jest co inna animacja.

Wydanie to obfituje w dodatki, może nie są rewelacyjne, ale są i to jest najważniejsze, oto one: Ścieżka Psychola, Komentarz Filmowy, Psychol - Wygaszacze Ekranu, Uwagi Producenta, Obsada I Twórcy Filmu, Zwiastun Kinowy,Linki Internetowe Universalu.

Polecam każdemu zakupienie i oglądnięcie tego filmu. Jest on trochę inny i posiada inny klimat niż dzieło Hitchcocka, ale jest warty oglądnięcia, nawet dla tego, żeby porównać dwie ekranizacje.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::