PUSTYNNE PIEKŁO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Heatstroke

:: REŻYSERIA ::
Evelyn Purcell

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2014

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Stephen Dorff,
Svetlana Metkina,
Maisie Williams...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(2.40:1)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: PUSTYNNE PIEKŁO ::

 

Paul jest biologiem zajmującym się badaniem afrykańskiej fauny. Na kolejną wyprawę do serca Czarnego Lądu zmuszony jest zabrać swoją dorastającą córkę Jo. Dla rozkapryszonej nastolatki „rodzinny” wyjazd to kara za eksperymenty z narkotykami. Na domiar złego Jo musi znosić towarzystwo nowej partnerki ojca – pochodzącej z Rosji Tally. Wzajemne niesnaski zejdą na dalszy plan, gdy na środku pustyni niespodziewanie przyjdzie im stanąć oko w oko z grupą bezwzględnych kłusowników.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (2.40:1). Małym mankamentem wizji jest ziarnica obrazu, jednak nie przeszkadza ona w odbiorze produkcji. Użyta kolorystyka jest żywa, odpowiednio nasycona, a co najważniejsze dobra kompresja nie powoduje pulsacji tła. Brak efektu pikselozy, śnieżycy, co jest wielkim plusem wydania. Wizja współgra z linią melodyczną. Brak widocznych przestojów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk nie zawiera błędów, które uniemożliwiałyby normalny odbiór. Linia melodyczna nakręca fabułę i tworzy specyficzny klimat wokół produkcji. Nie zapomnijcie, że jest to klasyczny thriller, więc głównym elementem straszącym, trzymającym w napięciu jest ścieżka dźwiękowa - musi być niezła.  


:: MENU / DODATKI ::

Standardowe menu, które możemy zobaczyć przy wydaniach Monolith'u. Plansza główna z dużym ekranem umiejscowionym w centralnej części, gdzie znalazło się kilka scen z filmu. Reszta plansz zawiera jedynie stopklatki z produkcji z interaktywnymi i dobrze czytelnymi opcjami menu. Wszystko obsadzone jest w odcieniach szarości oraz przystrojone odpowiednią muzyką, szkoda tylko, że dla każdej z opcji jest taka sama. Na pewno nie będziecie mieli problemów z nawigacją, mimo zastosowania podobnych kolorów.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Mimo braku dodatków warto mieć go w swojej kolekcji. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::