RAFA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Reef

:: REŻYSERIA ::
Andrew Traucki

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Damian Walshe-Howling,
Zoe Naylor,
Adrienne Pickering...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1.78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: RAFA ::

 

Kate wraz z bratem i jego dziewczyną chcą wspólnie przeżyć wspaniała przygodę, jaką jest nurkowanie na Wielkiej Rafie Koralowej w Australii. Na miejscu spotykają byłego chłopaka Kate, Luke’a. Razem wyruszają w tygodniowy rejs po cudownych wodach oceanu. Między Kate i Lukiem zaczynają budzić się stare uczucia, ale również stare konflikty. Staną się one jednak nieważne, kiedy łódź zostaje uszkodzona i wywraca się do góry dnem. Młodzi ludzie są zdani sami na siebie na środku bezkresnego oceanu. Luke decyduje, że jedyną szansą na przeżycie jest dopłynięcie wpław do najbliższej wyspy. Jeden z uczestników wyprawy odmawia, pozostała czwórka wchodzi do wody i zaczyna płynąć. Po kilku godzinach z przerażeniem odkrywają, że ich śladem podąża ogromny rekin…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.75:1). Podczas oglądania dopatrzyłem się jedynie małego mankamentu obrazu, który widoczny jest na praktycznie wszystkich wydaniach DVD, mowa o efekcie ziarna. Poza tym jednym minusem, można wymieniać tylko same plusy. Świetny kontrast, odpowiedni dobór palety barw. Brak pikselozy. Obraz działa płynnie, bez zatrzymywania się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Jak zawsze bywa ze ścieżką dźwiękową to najlepszy element wydania, tak jest i tutaj. Nie mam do czego sie przyczepić. Każdy element linii melodycznej jest bardzo dobrze słyszalny. Brak niepożądanych dźwięków. Ścieżka dźwiękowa idzie w parze z dość dobrym obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jak przystało na wydanie Monolithu jest niezłe. Oczywiście zrobione w dwóch wersjach, część plansz jest animowanych, a część posiada jedynie stałe elementy. Nie zabrakło klimatycznego podkładu dźwiękowego, który wprowadza widza w nastrój. Kolorystyka i sama konwencja menu pasują w stu procentach, przykładowo na pierwszej planszy można zobaczyć głównych aktorów falujących na tle menu.

Dodatki. Jest to chyba jedyny dodatek, na którego można zarzekać. Po prostu go nie ma. Na płycie znajdują się jedynie standardowe zapowiedzi oraz zwiastun "Rafy". Szkoda, że wydawca nie umieścił krótkiego filmu o rekinach lub o samej produkcji.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::