[REC] 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
[REC] 2

:: REŻYSERIA ::
Jaume Balaguero,
Paco Plaza

:: JĘZYK ::
Hiszpański

:: PRODUKCJA ::
Hiszpania

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Jonathan Mellor,
Oscar Sanchez Zafra,
Ariel Casas...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: [REC] 2 ::

 

„[REC] 2” to druga, jeszcze mroczniejsza, odsłona przerażającej wizji zrodzonej w umysłach wielokrotnie nominowanego i nagradzanego reżyserskiego duetu, Balaguero - Plaza. Duetu, który zarówno przez krytykę, jak i widzów został okrzyknięty wskrzesicielami kina grozy, do niedawna uważanego za gatunek filmowy wyeksploatowany już do granic możliwości.

„[REC] 2” rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu części pierwszej. Do skażonego budynku wysłana zostaje doborowa jednostka antyterrorystyczna w celu opanowania sytuacji. Jednak nawet ich wyposażenie i przeszkolenie może nie wystarczyć w starciu z tym, co czeka ich w odciętej od świata kamienicy…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1), w transferze anamorficznym. Jakość obrazu stoi na dobrym poziomie, jednak od czasu do czasu trafiają się jakieś zabrudzenia, przykładowo: dziwnego koloru ziarnica obrazu, która zazwyczaj nie przeszkadza, jednak zdarzają sie momenty, w których ona doskwiera. Kontrast wywiązuje sie ze swojej roli, wszystko jest dobrze widoczne, nie kuleją sceny drugoplanowe. Wizja współgra z linia melodyczną. Nie dostrzeżecie innych błędów.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Dźwięk nie posiada jakichkolwiek minusów, które w negatywny sposób wpływałyby na jakość odsłuchiwanego dźwięku. Brak szumów, czy też trzasków. Dźwięk idzie w parze z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu podobnie jak przy poprzedniej części [REC] jest podobne, a nawet stwierdziłbym, że identyczne. Główną planszę i wybór scen zrobiono jako wielkie ekrany, gdzie przed naszymi oczami przemykają obrazy z filmu. Reszta opcji została zrobiona jako tapeta z interaktywnym menu. Nie zabrakło ciekawego, a zarazem klimatycznego podkładu muzycznego. Uważam menu za dobrą robotę.

Dodatków na płycie nie ma zbyt wielu. To co znajduje się na tym wydaniu DVD to zwykła podstawa każdego wydania, a mowa tutaj tylko o zwiastunach filmowych. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi DVD.
Jest to bardzo mała ilość dodatków, z którymi ostatnio jest kiepsko przy wielu wydaniach DVD. Jednak reszta nadrabia niedociągnięcia dodatków.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::