[REC]3: GENEZA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
[REC] 3: GENESIS
aka REC Genesis Aie

:: REŻYSERIA ::
Paco Plaza

:: JĘZYK ::
Hiszpański

:: PRODUKCJA ::
Hiszpania

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
78 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Leticia Dolera,
Diego Martin,
Ismael Martinez...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [2.40:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: [REC]3: GENEZA ::

   

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak słowa "póki śmierć nas nie rozłączy" nabrały szybko zupełnie nowego, złowrogiego znaczenia. Morderczy wirus zamienił gości weselnych w krwiożercze monstra. Panna młoda rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie.

Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z "Sierocińcem" zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory. Na fabułę "Rec 3: Geneza" składają się przerażające wydarzenia, mające miejsce z dala od kamienicy, w której epidemia zabójczego wirusa przemieniła niewinnych mieszkańców w krwiożercze bestie. Sprytny zabieg scenarzystów "Rec" i "Rec 2" pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł zagrożenia, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1), w transferze anamorficznym. Film kręcony był dwoma rodzajami kamer, jedną profesjonalną, a drugą amatorską. Obraz kręcony tą drugą jest dużo gorszej jakości. Widoczna duża ziarnica obrazu, mieniące się różnymi kolorami tło. Z kamery używanej przez filmowców, jest wszystko w porządku, po za małą ziarnicą obrazu. Nie uświadczycie pikselozy. Obraz współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Trzecia część [REC] pozbawiona jest błędów dźwiękowych, które uprzykrzałyby nam odbiór filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Ciekawy dobór kolorystyki, która jest jasna, jednak gdy przyjrzy się dokładniej, pasuje w stu procentach. Główna plansza posiada jedynie elementy animowane, a pozostałe tylko nieruchome tapety. Każda z opcji została zaopatrzona w inny podkład dźwiękowy z hiszpańską muzyką, która trochę nie bardzo pasuje do klimatu grozy. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją, wszystko jest czytelne.

Na płycie znajdują się tylko podstawowe dodatki, które możecie zobaczyć praktycznie na każdym wydaniu DVD. Oto co tutaj znajdziecie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Dodatków na płycie jest stanowczo za mało, ale ogólne wrażenia z całego wydania są dobre.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::