REDEYE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Redeye

:: REŻYSERIA ::
Dong-bin Kim

:: JĘZYK ::
Koreański

:: PRODUKCJA ::
Korea Południowa

:: ROK PRODUKCJI ::
2005

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Jang So-Yeon,
Dae-yeon Lee,
Won-sang Park...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: REDEYE ::

 

Ostatnim przystankiem jest piekło...

W krwawej katastrofie pociągu giną w męczarniach setki pasażerów. 15 lat później feralny skład wyrusza w swoją ostatnią podróż. W pociągu zaczynają dziać się przerażające rzeczy - potworne widma zmarłych nawiedzają upiorny skład. To dopiero jednak początek krwawej jazdy w sam środek koszmaru...

 

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 1,78:1, co na pewno ułatwi projekcję na telewizorach panoramiczny i nie dojdzie do rozszerzenia obrazu. Jedynym małym minusem jest ziarnica obrazu, która widoczna jest w ciemnych scenach, a tak poza tym nie przeszkadza ona w ogóle, ponieważ się na niej nie skupia. Kontrast pełni tutaj kluczową rolę, wielokrotnie ratuje sytuację, dzięki czemu wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Brak innych błędów.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, w obydwu wersjach językowych, czyli koreańskim i polskim. Nie zabrakło nowszego odpowiednika DD 5.1, a mianowicie DTS, który ma lepszy bitrate, a zarazem lepszą jakość. Podczas oglądania nie natknąłem się na jakikolwiek błąd. Dźwięk jest czysty i wszystko słychać bardzo dobrze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone po najmniejszej linii oporu, a mianowicie, na głównej planszy zamieszczono ogromny ekran, w którym będziecie mogli zobaczyć kilka scen z filmu. Pozostałe dwie opcje składają się z nieanimowanych tapet, na tle których widnieje interaktywne menu. Nie zabrakło podkładu muzycznego, który nadaje mrocznego klimatu.

Brak jakichkolwiek dodatków obniża drastycznie notę tego wydania DVD. Mimo, że do filmu dołączono "gazetkę/broszurkę", nie sprawiło to, że jakoś lepiej można spojrzeć na bonusy. Film jest niezły, gdyby nie dodatki, wydanie również byłoby bardzo dobre, a tak tylko dobre.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::