REDUKCJA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Severance

:: REŻYSERIA ::
Christopher Smith

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Niemcy,
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Danny Dyer,
Laura Harris,
Tim McInnerny
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
1.78:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: REDUKCJA ::

 

Czarna komedia z elementami horroru. Grupa pracowników specjalizującej się w sprzedaży broni firmy Palisade Defence w nagrodę za ciężką pracę i odnoszone sukcesy zostaje wysłana do Europy na obóz integracyjny. Atrakcyjny pobyt w pięknej okolicy ma zbliżyć ich do siebie, pogłębić wzajemne relacje i przygotować do dalszej pracy. Jednak w następstwie niespodziewanej kłótni kierownika zespołu z kierowcą, wesoła gromadka zostaje porzucona w środku dzikiego lasu. To tylko zapowiedź czekających ich problemów, bo, gdy w końcu dotrą na miejsce przeznaczenia, przed oczami stanie im obraz rodem z tandetnego horroru. Wkrótce przekonają się, iż na tym odludziu wcale nie są sami...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Wielokrotnie zostaje poddany próbom, z których wychodzi bez większych uszczerbków. Jedyny minus, który zauważyłem to efekt ziarna. Nie jest on bardzo przeszkadzający, ponieważ w mało których scenach jest zauważalny i nie rozprasza podczas oglądania. Kolorystyka wraz z kontrastem uzupełniają się nawzajem, dzięki nim wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Obraz zapisany jest w formacie 16:9, czyli posiadacze telewizorów panoramicznych będą uszczęśliwieni.

Dźwięk zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1. Spełnia on swoje najśmielsze oczekiwania. Nie istnieją tutaj jakiekolwiek zakłócenia, w formie trzasków, pisków, czy też zatrzymywania się linii melodycznej. Dźwięk to najwyższej klasy format, więc nikt z odtwarzających tą płytę nie będzie miał z nim problemu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda świetnie. Bardzo dobrze została dobrana kolorystyka, która bardzo wiele mówi o klimacie filmu. Dominującymi barwami są czerwień oraz różne odcienie szarości, które z jednej strony mówią o mrocznej stronie produkcji, a z drugiej o elementach komediowych. Tylko główna plansza posiada animowane elementy, ale nie sprawia to, że jest ona o niebo lepsza od pozostałych, stoją one na tym samym poziomie. Oczywiście menu zrobione jest w sposób interaktywny. Nie zabrakło podkładu muzycznego, który urozmaica całe wydanie.

Dodatków nie jest zbyt wiele, jednak te co są, jest to standard wszystkich wydań DVD, oto te dodatki:
- ZWIASTUN - kinowy trailler "Redukcji".
- ZWIASTUNY - galeria piętnastu zwiastunów filmów, które Monolith wydał na DVD, lub ma to zamiar zrobić.
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację po sekcjach filmowych.
Jak widać dodatków nie ma zbyt wiele, jest to typowy standard, który znajduje się na każdym wydaniu DVD. Jednak polecam ten film, jest to ciekawe połączenie czarnej komedii z elementami horroru.
 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::