REPLIKANCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Replicas

:: REŻYSERIA ::
Jeffrey Nachmanoff

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
103 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Keanu Reeves,
Alice Eve,
Thomas Middleditch...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: REPLIKANCI ::

 

Will Foster (Keanu Reeves) jest cenionym neurobiologiem prowadzącym badania nad możliwością transferu ludzkiego umysłu. Gdy jego żona i syn giną w wypadku samochodowym, naukowiec postanawia wykorzystać swoją wiedzę, by przywrócić im życie. Mimo nieprzewidywalnych skutków eksperymentu gotów jest postawić się swoim dotychczasowym mocodawcom i rzucić wyzwanie siłom natury.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Nie mogę zarzucić wizji, że nie radzi sobie w scenach w półmroku. Jest całkiem nieźle. Czerń w tych sytuacjach jest mocna, nie wyblakła, a same sceny są dobrze widoczne i bez problemów można odczytać najmniejsze szczegóły. Pozostałe pastele również są dobrze czytelne, a samo nasycenie jest odpowiednie. Podczas projekcji na pewno nie traficie na pikselozę, czy paprochy na wizji. Obraz jest czysty i jedynie czego możecie się spodziewać to lekkiej ziarnicy obrazu , która nie przeszkadza podczas projekcji.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również w wersji z lektorem. Podczas projekcji nie natknąłem się na jakiekolwiek minusy spowodowane winą wydawcy. Dźwięk jest czysty, pozbawiony szumów, pisków, czy innego typu zabrudzeń. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem i na pewno nie ma sytuacji, w których dochodzi do przyspieszanie któregoś z tych elementów. Dźwięk stanowi zasadniczą rolę, co sprawia, że to on nadaje odpowiedni klimat podczas oglądania i dzięki niemu czujemy lekki dreszcz emocji.


:: MENU / DODATKI ::

Ciekawy design menu, które tym razem jest nieszablonowe. Wydawca postanowił stworzyć menu w postaci dużego ekranu, gdzie umieszczono animację pochodzącą z produkcji. W centralnej części umieszczono interaktywne menu, zaś pod centralną linią sam tytuł. Nie zapomniano o dość klimatycznym podkładzie dźwiękowym, który nadaje odpowiedni ton. Same interaktywne menu jest dobrze czytelne, sama czcionka trafiona i wyrazista. Opcji nie jest za dużo, więc problemów z nawigacją nie będzie. Całość komponuje się dość dobrze, więc menu wypada na niezłym poziomie.

Dodatki to podstawa z podstawy. Otrzymujemy jedynie reklamówkę wydawcy w postaci zwiastunów, czy samego trailera opisywanej produkcji. W dzisiejszych czasach takie dodatki stanowią zwykłe minimum, więc wydanie poza filmem i jakością samego DVD za wiele nie oferuje. Gdyby nie te dodatki, same wydanie byłoby całkiem niezłe, a tak stoi tylko na dobrym poziomie.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::