RIDDICK  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Riddick

:: REŻYSERIA ::
David
Fincher

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2014

:: CZAS TRWANIA ::
114 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Vin Diesel,
Karl Urban,
Katee Sackhoff...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 


:: RIDDICK ::

 

Budzący grozę wojownik i zbiegły więzień, Riddick, zostaje zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na odległej, spalonej słońcem i niebezpiecznej planecie. Musi tam przetrwać w walce ze śmiertelnie groźnymi drapieżnymi bestiami. Łowcy nagród ścigający go przez całą galaktykę staną się jedynie pionkami w grze, dzięki której Riddick, potężniejszy i silniejszy niż kiedykolwiek, będzie mógł powrócić na swą rodzimą planetę i ocalić ją od zagłady.…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Nie obyło się od minusów. Pierwszym z nich jest ziarnica obrazu, która w małym stopniu przeszkadza podczas projekcji. Podczas scen na pustyni, w pełnym słońcu, mam wrażenie, że zastosowano zbyt jaskrawe kolory, które czasami dziwnie wyglądają - nie jest to wina polskiego dystrybutora, lecz montażu produkcji. Brak innych mankamentów obrazu, które w znaczny sposób utrudniają nam oglądanie filmu - pikseloza, zamglenia, nieostrość. Obraz nie zacina się i współgra z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które w znaczący sposób mogłyby popsuć odbiór.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dobrze. Na głównym planie usytuowana jest postać Riddicka, a tuż za nim duży ekran z migawkami produkcji. Wszystkie opcje wyglądają tak samo, zmienia się tylko tło. Wydawca zaopatrzył wydanie w podkład muzyczny, który całkiem nieźle wkomponowuje się w całość. Zastosowane interaktywne menu jest przejrzyste i nie będziecie mieli problemów z nawigacją.

Dodatki to mocny akcent tego wydania. Od długiego czasu nie widziałem tak dobrych, a zarazem dużo mówiących o produkcji bonusów. Znajdziecie tutaj następujące dodatki:
- zwiastun,
- najemnicy,
- Riddick osaczony,
- technika w "Riddicku",
- ręka reżysera,
- świat Riddicka,
- Vin jako Riddick,
- wybór scen.
Pokaźna ilość dodatków, które przypadną do gustu większości posiadaczy wydania. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::