KRĄG  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Ring

:: REŻYSERIA ::
Gore Verbinski

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Naomi Watts,
Martin Henderson,
 Brian Cox

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Dublling

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 


:: KRĄG ::

 

THE RING to filmowa wyprawa z dreszczykiem, przy której mocno trzeba się trzymać fotela od szokującego początku do zaskakującego ZAKOŃCZENIA! Zaczyna się tak jak każda opowieść - chodzą słuchy, że po mieście krąży straszliwa taśma wideo. Każdy, kto ją obejrzy, umiera siedem dni później. Kiedy czworo nastolatków umiera w tajemniczy sposób właśnie tydzień po obejrzeniu takiego wideo, dziennikarka Rachel Keller (Naomi Watts) odnajduje taśmę wideo, żeby ją obejrzeć. Przepowiednia się spełnia, zegar nieubłaganie wybija kolejne godziny. Rachel ma tylko siedem dni, żeby rozwikłać tajemnicę Kręgu.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz prezentuje się znakomicie. Reżyser zastosował swoją taktykę. Aby wzbudził lepszy klimat i aby straszniejszy był film, kolory nie są normalne tylko pomieszane z barwą niebiesko-zieloną. Wszystko jest ściemnione i zmienione, tylko nie które rzeczy się wybijają w ekran, mianowicie czerwone liście drzewa, lub usta Rachel. Ogólnie dobry pomysł na film.

Tak samo jak z obrazem, bez zarzutów, wszystko jest płynnie poukładane. A zasługą jest DD 5.1 z napisami lub polskim dublingiem. Nigdy nie słyszałem aby horror miał dubling, a jednak się doczekałem. Chociaż i tak uważam, że oryginalny dźwięk z napisami jest lepszy.


:: MENU / DODATKI ::

Powiedzieć szczerze? Przerażające a zarazem świetne. Na pierwszy plan pojawi się nam krąg z językami menu. Potem po wybraniu krótki materiał, i na pierwszy plan pojawia się nam krzesło z filmu, krzesło gdzie było w przeklętej kasecie. Gdy przechodzimy do innego działu także zobaczymy każdy inny materiał. A wszystko jest podtrzymane piekielną muzyka. Naprawdę tu autorzy się postarali.

Miłe zaskoczenie, dodatki są zadowalające i naprawdę świetne. Pierwsze z nich to aż 15 min. materiał NIE OGLĄDAJ TEGO! czyli wszystkie nie wykorzystane sceny, ujęte w jeden materiał filmowy. Przerażający film, który można porównać, do hm... takiego Ringu w skrócie. Dowiemy się nowych przerażających rzeczy, a w nie których momentach to aż ciarki po plecach przejdą. Kolejny to zwiastun jakiegoś filmu. A ostatni dodatek to Kaseta Śmierci, lecz nie jest nigdzie zaznaczona, bo jest ukryta. Gdy w menu głównym klikami strzałką na górę parę razy, nagle strzałka znika. Wciskamy OK i pokazuje nam się dłuższy film który zabija. Co jeszcze jest straszniejsze, nie można go niczym wyłączyć, chyba że z prądu wyłączymy DVD. Super, super i jeszcze raz super, jak na wydanie DVD prezentuje się świetnie.

- WIDEO ''NIE OGLĄDAJ TEGO''
- ZWIASTUN KINOWY
- KASETA ŚMIERCI (UKRYTA OPCJA).

Na koniec stwierdzam, że wydanie DVD prezentuje się w jak najlepszym wydaniu. Ale co do filmu bym dyskutował, o wiele bardziej wole Japoński oryginał, a za reamekami nie przepadam. Choć nie powiem, że to zła produkcja, daje mu 4 - czwóreczkę. Ponieważ jak na amerykański film wypadł całkiem, całkiem. Chociaż do oryginałowi mu dużo brakuje.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::