RING - KRĄG  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ringu

:: REŻYSERIA ::
Hideo Nakata

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
1998

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Matsushima,
Miki Nakatami,
Hiroyuki Sanada

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: RING - KRĄG ::

 

Wśród japońskich nastolatków krąży legenda o tajemniczym filmie wideo niosącym w ciągu tygodnia śmierć tym, którzy go oglądają. Trzy dziewczyny giną nagle w tydzień po wspólnym weekendzie w górach, spędzonym na oglądaniu filmów grozy. Dziennikarka telewizyjna Reiko odwiedza domek w górach i znajduje dziwny, niepokojący film na kasecie wideo. Zwraca się o pomoc do Ryuji, profesora matematyki. Ślady prowadzą ich na wyspę Oshima. Tymczasem syn Reiko, Yoichi, ogląda na wideo tajemniczy film. Wiedząc, że na pokonanie klątwy pozostał im tylko tydzień, Reiko i Ryuji pośpiesznie wracają do domku w górach. Znajdują zapomnianą studnię, a w niej-szkielet. Sądzą, że rozwiązali zagadkę i pokonali klątwę...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest zachwycający, lecz czujemy gdy go oglądamy ten Japoński klimat. Nawet scena na dworze w pełnym słońcu wydaje ci się ponura i niepokojąca. Do obrazu można się przyczepić bo jest mdły i ponury, ale nie którzy w horrorze taki obraz lubią. Nie jest tak źle, mnie się podoba.

Za to tu mamy wielkie osiągnięcie w Japońskim kinie. Dźwięk jest niesamowity, czujemy go tak jak byśmy występowali w filmie. Jest nagły i naprawdę zachwycający. Nie jest on taki tandetny jak na Amerykańskich filmach gdzie nagły dźwięk jest przez chwile i to wystrasza widza. Tylko tu mamy ten nagły dźwięk przez dłuższy czas puszczany i to może naprawdę przerazić widza. Dźwięk jest na 6, po za tym jest bardzo przejrzysty, do niego nie można się przyczepić.


:: MENU / DODATKI ::

Tu też jest super, menu składa się z poszczególnych działów które są fajnie ułożone a przy każdym przejściu do innego działu mamy kolejny dział a nie zmieniona całkowicie strona czyli przejścia do innej strony. Dlatego menu jest bardzo dobrze skonstruowane. Jest ciemne i ponure a przy tym mamy tą straszną muzykę (o ile to można nazwać muzyką). Menu na 6.

I tu nie jest za dobrze. Dodatków jest malutko a mogło by być więcej. Aż się prosi o jakiś materiał filmowy a tu gucio, dlatego ocena będzie niziutka. Ale jeden dodatek mnie bardzo zadowolił jest to Sadako Wideo czyli ta straszna taśma, jakby tego nie dali było by naprawdę źle ale to daje świetny efekt filmu. Obejrzysz a umrzesz...  Dodatki: Kolekcja zwiastunów,  Sadako wideo, Wywiad z Hideo Nakata, Filmografię, The Ring-Krąg w Internecie.

Co mi zostało do zrobienia? Polecić wam ten film i nie brać broń borze amerykańskiej wersji, podobno amerykanie w brzydki sposób dostali pozwolenie na zrobienie tego filmu i w ogóle opiera się na efektach specjalnych a klimatu w ogóle niema. Wiec do sklepu i kupujcie zwłaszcza że nie jest drogi od 25 do 45 zł kosztuje.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::