RING - KRĄG 0: NARODZINY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ringu 0: Basudei

:: REŻYSERIA ::
Norio Tsuruta

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2000

:: CZAS TRWANIA ::
99 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Yukie Nakama,
Kumiko Aso,
Masami Hashimoto

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1
DD 5.1 (polski lektor)

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 


:: RING - KRĄG 0: NARODZINY ::

 

Krąg 0: Narodziny jest prequelem serii filmów o tajemniczej kasecie wideo, która krążył wśród nastolatków, pociągając za sobą śmierć wszystkich, którzy go obejrzeli.

Studenci college przygotowują premierę sztuki. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie odtwórczyni głównej roli. Premiera nie zostaje jednak odwołana. Dyrektor teatru główną rolę powierza debiutantce, faworyzowanej przez siebie studentce. Nie należy ona do lubianych osób. Jest tajemnicza i zamknięta w sobie. Tuż przed premierą do college przyjeżdża dziennikarka poszukująca córki doktora Ikumy, prowadzącego niegdyś badania zakończone tragedią. Córka doktora podobnie jak nowa odtwórczyni głównej roli w spektaklu ma na imię Sadako.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Tak jak w poprzednich produkcjach z serii "Krąg" obraz wykonany jest na dobrym poziomie. Nie ma zakłóceń, ani żadnych plam czy kwadracików. Ogląda się go przyjemnie i bez problemów. Film jest wykonany w anamorficznym formacie 16:9. Widać, że twórcy postarali się. Brawo!!!

Dźwięk stworzony jest najwyższej jakości istniejącej na rynku, w języku oryginalnym i polskim. Wykonano go w systemie Dolby Digital 5.1. Muzyka prezentowana w filmie jest dość ciekawo dobrana, a zarazem prawidłowo dostosowana do poszczególnych scen. Do dialogów nie mam żadnych zastrzeżeń, strona audio-wizulna jest na wysokim poziomie. Po prostu dobrze wykonana praca.


:: MENU / DODATKI ::

Do menu również nie można się przyczepić. Jej autorzy zastosowali dość ciekawe rozwiązanie, bynajmniej nie są to nieruchome obrazy, tylko porządna animacja. Postawiono na płynność i na dobry poziom. menu oferuje ustawienia dotyczące dźwięku i napisów, wybór poszczególnych scen oraz dodatki. Jak dla mnie, jest świetnie wykonane.

O dodatkach niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego, ponieważ są dość ubogie. Płyta zawiera jedynie zwiastuny do filmów Krąg, Krąg 2, Krąg 0 i Dark Water (tak zwane Asian Terror) oraz kilka propozycji w katalogu DVD. Wielka szkoda, bowiem można było stworzyć całkiem ciekawe dodatki, ale widać twórcom zbytnio na tym nie zależało.

Szczerze mówiąc, film nie za bardzo przypadł mi do gustu. Choć muszę przyznać, iż mimo, że spodziewałem się czegoś lepszego, to jednak oglądałem go z zaciekawieniem czekając na dalszy rozwój akcji. Niestety trochę się rozczarowałem, bez względu na to jak mi się podobały poprzednie części, ta niczego nowego nie wnosi...

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::