RING - KRĄG 2  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Ringu 2

:: REŻYSERIA ::
Hideo Nakata

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Miki Nakatani,
Kyoko Fukada,
Hitomi Sato

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: RING - KRĄG 2 ::

 

Trwa dochodzenie na temat ofiar filmu, który w ciągu tygodnia zabija każdego kto go obejrzał. W studni zamurowanej rzekomo przed 30-tu laty zostaje odnalezione ciało kobiety. Z autopsji wynika, że zginęła nie dalej niż przed rokiem. Zmarła zostaje zidentyfikowana jako Sadako. Rozpoczyna się policyjne śledztwo mające rzucić światło na tajemnicze okoliczności tej śmierci. Mai, bohaterka The Ring-Krąg 2 rozpoczyna własne dochodzenie. Dociera do świadka śmierci jednej z pierwszych ofiar przeklętej kasety - Masami, która w skutek doznanego szoku przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Lekarze uważają, że klątwa jest w czymś w rodzaju złej energii, którą można usunąć z organizmu za pomocą niezwykłej metody wodnej. Postanawiają przeprowadzić eksperyment...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Z obrazem jest średnio, nie zbyt mi się spodobał. Na początku miałem wrażenie jakbym widział ziarna na ekranie. Lecz po połowie filmu to ustępuje i jest czyściej. Format obrazu mi bardzo odpowiadał, ale widziałem obrazy lepsze w innych filmach. Ocena będzie moja pół na jeża. Pomimo że efekty były i zrobiły na mnie wrażenie, to dla nie znających filmu w ogóle przez pierwsze 45 min. może obraz razić. Oceniać mi jest trudno, może cos z oczami mam nie tak :))

Z dźwiękiem jak i w pierwszej części jest na medal nawet o ciut lepiej niż w poprzedniku. Nadal są efekty dźwiękowe na poziomie. Jeszcze w Amerykańskich filmach tego nie zauważyłem, ale japończycy dużo uwagi zwracają na dźwięk. Mi się bardzo podobał. Efekty dźwiękowe są nagłe i wyraziste a nie jak to bywa w innych filmach ze są nagłe i tylko przez ułamek sekundy. Ocena moja będzie bardzo wysoka, jest czym się pochwalić.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest normalne, spodobało mi się. Na początku mamy krótki filmik o samej produkcji i na ekranie pojawia nam się koło takie jak na okładce a w niej wspinającą się kobiece (główna bohaterkę filmu) po linie ze studni. Pod tym obrazem mamy poziomo ustawione kolejno działy. miłym zaskoczeniem jest lektor w pierwszej części brak jego było. Jeszcze kolejnym plusem jest to ze jak wejdziemy do kolejnego działu i wrócimy z niego do głównego menu w tym kole pojawia się Sadako i i dzieje w nasza stronę. A my nie możemy tego wyłączyć pilotem (fajne co nie?). Dźwięk w menu też jest super. Ogólnie bardzo przyjemne menu.

Dodatków jest mało ale o ciut więcej niż w pierwszej części. Jeden ze zwiastunów a mianowicie filmu Ring 0 Narodziny, jest nawet długi i przypominający materiał dodatkowy do filmu. To jest plusem. Dodatki: Kolekcja zwiastunów Asian Terror, Film Sadako, Filmografię twórców, Materiały o filmie, Zapowiedzi nowych.

Osobiście polecam do kupna tego filmu ponieważ nie jest drogie około od 25 do 45 zł. A sam film ma coś w sobie że zachęci do oglądania. POLECAM.

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::