RÓŻA ŚMIERCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Rose of Death

:: REŻYSERIA ::
L. Alan Brooks

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
89 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Sandra Winogrocki,
Luke Jones,
Danny Countess...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1,78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 2/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3/6

 

 


:: RÓŻA ŚMIERCI ::

 

Na górze róże, na dole zwłoki...

Podczas ostro zakrapianej studniówki grupa przyjaciół. Głupi żart zmienia się w zbrodnię, gdy ginie jedna z nich, a druga przyjaciele mordują z zimną krwią. Po 10 latach uczestnicy tych wydarzeń zaczynają ginąć, jedno po drugim, z ręki tajemniczego zabójcy. Ktoś, lub coś, wie co zrobili tamtego lata...
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, a dokładniej 1,78:1. Podczas oglądania natknąłem się na jeden mały minus, jakim jest ziarnica obrazu, która towarzyszy nam przez cały czas trwania filmu, jednak nie przeszkadza na tyle, że nie da się oglądać w ogóle tej produkcji. Czasami kontrast nie daje rady, ale zazwyczaj stoi na dobrym poziomie. Nie jest już to wina wydawcy, wydaje mi się, że bardziej kopii jaką otrzymał. Nie martwcie się wszystko jest dobrze widoczne i nic nie umknie Waszej uwadze.

Linia melodyczna to najlepszy element tego wydania DVD. Ścieżka dźwiękowa zapisana jest w dwóch formatach. Pierwszym z nich jest Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, jak i również z lektorem. Drugim formatem formatem jest DTS. Nie dopatrzyłem się tutaj żadnych błędów spowodowanych winą wydawcy. Brak jest jakichkolwiek szumów, trzasków, czy innych nieokreślonych dźwięków. Linia melodyczna jest bardzo dobrze słyszalna i ani na chwilę nie dochodzi do żadnych zatrzymań.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w prosty i przejrzysty sposób. Do wyboru są jedynie trzy opcje: film, wybór scen i ustawienia. Przy tej pierwszej planszy do dyspozycji mamy ekran, gdzie możecie zobaczyć kilka urywków z filmu, a zamiast linii melodycznej wydawca zaserwował nam dźwięki towarzyszące wizji.  Co innego spotykamy, gdy wchodzimy w dwie pozostałe opcje, a mianowicie, nieruchome tapety oraz inny podkład muzyczny, czy pasuje sami oceńcie.

"Róża Śmierci" nie dosiada żadnych dodatków, chyba że uznać wybór scen jako bonus. Przypomnę, że film jest nisko budżetową produkcją, dlatego też musicie najpierw zobaczyć zwiastun filmu, aby później się nie zawieść oglądając go.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::