R-POINT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
R-Point

:: REŻYSERIA ::
KONG Su-chang

:: JĘZYK ::
Koreański

:: PRODUKCJA ::
Korea Południowa

:: ROK PRODUKCJI ::
2004

:: CZAS TRWANIA ::
107 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
KAM Woo-sung,
SOHN Byung-ho,
OH Tae-kyung...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: R-POINT ::

 

W roku 1972 wojna w Wietnamie zmierza ku końcowi. CHOI Tae-in dręczy poczucie winy za śmierć swoich towarzyszy, którzy zginęli w krwawej walce. Ocalał tylko on. Podczas rekonwalescencji myśli o powrocie do swojej jednostki. Jednak szef Wojskowego Biura Śledczego zleca mu dowództwo nad oddziałem zwiadowczym i przeprowadzenie operacji w głębi dżungli.  Jednostka łączności przechwytuje tajemnicze komunikaty radiowe. Zostały one nadane przez żołnierzy, którzy zaginęli pół roku wcześniej i których uznano za poległych. CHOI Tae-in i jego ludzie wyruszają na poszukiwanie zaginionego oddziału. Po dotarciu do granicy obszaru R-Point, oddział CHOI Tae-in natrafia na płytę nagrobną ze złowróżbnie brzmiącym napisem:

"STĄD NIE MA POWROTU: TEN KTO PRZELEWA KREW INNYCH, NIGDY NIE WRÓCI"


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest żadną rewelacją. Stoi na dobrym poziomie. W wielu scenach widoczna jest 'ziarnica', ale jest to jedyny minus tego wydania DVD. Kolorystyka i ostrość są dobrze dobrane. Nie spotkałem pikselowatych kwadracików, które podczas oglądania nieźle rozpraszają i dekoncentrują widza. Podoba mi się również format obrazu, a jest to 16:9. Nie spotkałem również zbyt wielkiego przesycenia kolorów, które powoduje nachodzenie pasteli jeden na drugi. Ogólnie rzecz biorąc, jest tylko jeden minus, który nie dla wszystkich może być istotny.

Dźwięk to prawdziwy popis wydawcy. Już samo to, że zapisany jest on w formacie Dolby Digitl 5.1 i DTS, mówi samo przez siebie. Znakomite efekty dźwiękowe, przedstawione w najlepszym formacie, potrafią przerazić niejednego widza. Oglądając "R-Point" nie spotkałem sytuacji, w której obraz nie współgrałby z obrazem. Jest to najlepszy element całego wydania DVD, więc ode mnie wyjdą same słowa pochwały.


:: MENU / DODATKI ::

Po odpaleniu płyty zastanawiałem się, czy każda opcja z menu będzie identyczna, czy też nie. Okazało się, że są one takie same, lecz ich wykonanie zasługuje na ogromnego plusa. Znakomity dźwięk towarzyszący całej oprawie graficznej potrafi przerazić. Jednak to nie wszystko. Na głównym tle znajdują się żołnierze, którzy są tylko miłym dodatkiem, ponieważ głównym elementem całej kompozycji są krótkie urywki filmowe połączone w całość, daje do niezły efekt, który ze wszystkimi elementami menu stawia w dobrym świetle całą tą produkcję.

Dodatki nie są najlepszym elementem tego wydania DVD. Myślałem, że będzie ich więcej, ale skończyło się tylko na dwóch dodatkowych, a mowa o:
- ZDJĘCIA Z PLANU - jest to zlepek scen, które kręcono na palnie filmowym, krótkie rozmowy i pokaz większości ekipy filmowej.
- ZWIASTUNY - na płycie dołączono trzy zwiastuny filmowe: "Dzienniki Motocyklowe", "Złe Wychowanie", "2046".
Jak widać na płycie nie zamieszczono zbyt wielu dodatków. Jednak sam film zasługuje na obejrzenie, ponieważ jest jednym z lepszych przedstawicieli kina azjatyckiego.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::