RZEŹ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Tripper

:: REŻYSERIA ::
David Arquette

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
David Arquette,
Courtney Cox,
Balthazar Getty...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: RZEŹ ::

 

Daleko od miejsca zgiełku, w dzikiej puszczy odbywa się pół legalny festiwal rockowy. Młodzież z całych sił używa tu wolności. Alkohol, narkotyki i wolna miłość królują podczas festiwalu. Jednak wkrótce nad imprezą nadciągnie krwawy cień: ktoś znajduje ukryte wśród drzew zamaskowane zwłoki. Na kolejne ofiary nie trzeba długo czekać. Szybko staje się jasne, że w okolicy grasuje psychopatyczny morderca przy którym Hanibal Lecter to harcerz. Zanim do tej głuszy dotrze policja, młodzi ludzie będą musieli stoczyć walkę o życie. Wielu z nich przegra...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dość dobrym poziomie. Oczywiście nie jest on pozbawiony minusów, ale nie są to zbyt wpływowe mankamenty. Jedynym minusem, który zauważyłem, jest efekt ziarna, który czasami jest denerwujący i rozpraszający. Kolorystyka bardzo dobrze dobrana, tak samo jest z kontrastem, wywiązuje się on ze swojej roli. Nie spotkałem pikselozy, zatrzymywania się obrazu, wszystko działa płynnie i bez większych zakłóceń. Obraz idzie w parze z linią melodyczną.

Dźwięk stoi na bardzo dobrym poziomie, ani razu nie spotkałem się aby coś negatywnie na niego wpłynęło. Czystość i perfekcja to dwa z wielu elementów charakteryzujących linię melodyczną. Tylko wersja z lektorem posiada jakieś minusy, ale nie są one takimi negatywami, aby obciążać nimi całą ścieżkę dźwiękową.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest dość ciekawie. Na głównym planie widnieje morderca, który za pomocą na przykład siekiery zabijał swoje ofiary. Tuż u jego stóp znajduje się interaktywne menu. Jedynym animowanym elementem jest mgła, która spowiła całe menu. Oczywiście nie zabrakło podkładu muzycznego, który w każdej opcji jest inny, jego gatunkowość jest przeróżna, ale nie zdradzę tego, sami sprawdźcie.  Oczywiście podkład graficzny również ulega zmianie, pokazane są tam różne postacie występujące w filmie.

Dodatków nie ma zbyt wiele, ale nie jest to znowu jakaś porażka, oto one:
- ZWIASTUN - kinowy zwiastun "Rzeź".
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW - opis trójki ludzi z ekipy filmowej.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW DVD - pokaźna liczba zwiastunów filmów wydanych przez Vision, jest ich ponad trzydzieści.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
Dodatków jest kilka, ale na pewno spodziewaliście się czegoś więcej. Pokaźną grupę reprezentują zwiastuny, których jest bardzo dużo, przy okazji możecie zobaczyć co Vision oferuje w najbliższym czasie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::