SADYSTA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Captivity

:: REŻYSERIA ::
Rolad Joffe

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
96 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Elisha Cuthbert,
Daniel Gillies,
Pruit Taylor Vince
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: SADYSTA ::

 

Wyobraź sobie, że budzisz się rano po dobrej zabawie. Otwierasz oczy, ale nie poznajesz miejsca, w którym jesteś. Te surowe ściany, metalowe łóżko i brak okien budzą w tobie lęk. Rozglądasz się wokół. Jesteś sam, albo tak ci się tylko wydaje. Teraz dostrzegasz na ścianie wielki ekran. Wyświetla on jakieś znajome obrazy. Tę twarz przecież dobrze znasz. Oczywiście - to twoja twarz. Na ekranie ktoś emituje nagrane ukrytą kamerą sceny z twojego życia. Zaczynasz szukać drzwi. Ale to pomieszczenie nie ma drzwi. Teraz czujesz coś więcej niż lęk. Jesteś przerażony...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [anamorficzny]. Nie dostrzegłem jakichkolwiek minusów, jednak szukając na siłę można dostrzec lekką ziarnicę obrazu, która w żaden sposób nie przeszkadza podczas oglądania. Dodatkowym atutem wizji jest znakomity kontrast, dzięki któremu wszystko jest znakomicie widoczne. Obraz charakteryzuje czystość i brak pikselozy. Kolorystyka jest dodatkowym napędzaczem świetnej jakości obrazu, dzięki niej nie zauważycie dziwnych smug, czy innych elementów spowodowanych nachodzeniem się kolorów.

Linia melodyczna zapisana jest w jednym z najlepszych formatów dostępnych na polskim rynku, a jest to DTS ES, jednak ten dźwięk występuje tylko w wersji oryginalnej. Jednak nie martwcie się polski akcent, jak i oryginalny, również jest dostępny, ale w formacie Dolby Digital 5.1. Do dźwięku nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, ponieważ wszystko jest znakomicie słyszalne i ani razu nie zawiedziecie się na linii melodycznej.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to po prostu rewelacja. Wszędzie pełno krwi, a dodatkowo na głównej planszy jest ona animowana i można zobaczyć jak płynie z góry ekranu. Świetnie został dobrany podkład graficzny, który w stu procentach przekonuje aby odpalić ten film. Nie zabrakło linii melodycznej, pokazującej nastrój filmu. Każda opcja jest zrobiona trochę inaczej, jednak jest jeden wspólny element – krew.

Dodatków nie ma zbyt wiele, jednak te są, połowicznie mogą usatysfakcjonować widownie. Oto te bonusy:
- ZWIASTUN KINOWY
- SYLWETKI TWÓRCÓW I AKTORÓW – pięć krótkich notek na temat kariery poszczególnych artystów.
- INNE DVD – katalog filmowy Vision.
- WYPOWIEDZI AKTORÓW I TWÓRCÓW – praktycznie są to wywiady z trójką osób uczestniczących w nagraniach filmu.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW DVD – dwadzieścia cztery zwiastuny filmów wydanych przez Vision, oczywiście nie zabraknie horrorów.
Dodatki są, ale czy każdy kto odpali tą płytę poczuje stuprocentową satysfakcję, tego nie wiem. Mi akurat wydanie bardzo się podoba i mam nadzieję, że większość filmów będzie tak wydawana. Polecam

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::