KRZYK  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Scream

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1996

:: CZAS TRWANIA ::
106 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
David Arquette,
Neve Campbell,
Courteney Cox

:: DŹWIĘK ::
DTS – ES,
DD 5.1 angielski,
DD 5. 1 polski lektor

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 & 1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 


:: KRZYK ::

 

Spokojne kalifornijskie miasteczko Woodsboro staje się miejscem śmiertelnej rozgrywki. Właśnie mija rocznica śmierci, drastycznie zamordowanej Morin Prescot, matki Sidney [Neve Campbell]. Telefoniczny flirt zmienia się w śmiertelną rozgrywkę. Ofiarą staje się nastolatka Casey [Drew Barrymore] oraz jej chłopak. Brutalnie zamordowanych nastolatków znajdują rodzice Casey. W miasteczku zaczyna wrzeć, sensacja goni sensacje, przyciągając reporterów, między innymi Gale Weathers [Courtney Cox], która przed rokiem zrobiła karierę na reportażach opartych o historie śmierci matki Sid. Śledztwo prowadzi lokalna policja, sprawę przydziela się Deweyu [David Arquette]. Dyrektor lokalnej szkoły postanawia zawiesić jej działanie, ku uciesze uczniów. Policja zaleca ostrożność, ale nieugięci wielbiciele filmów grozy postanawiają zorganizować. Finałowe starcie ukazuje majstersztyk reżysera oraz krytycyzm kina grozy. Tym razem nikt się nie schowa, nikt nie ucieknie, tym razem nikt nie wróci…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Do wyboru mamy dwie opcje sygnatury obrazu, co poprawia możliwość śledzenia wydarzeń w filmie przy użyciu lektora lub napisów. Pełna przepustowość, bez jakichkolwiek zacięć. Pełna paleta barw z lekkim wyostrzenia w scenach, których zastosowano światłocień. Bardzo dobrze przygotowana strona wizualna, zasługuje na uznanie i podziw.

Idealnie wkomponowany dźwięk. Dbałość o ton odgłosów podczas trwających rozmów. Możliwość opcji z lektorem oraz oryginalnego. Wielo formatowość pozwala w stu procentach skupić się nad fabułą, brak jakichkolwiek zakłóceń, szmerów lub innych tego typy przerywników występujących na niektórych nośnikach DVD. Bardzo duże robi wrażenie podczas projekcji w formacie DTS-ES…


:: MENU / DODATKI ::

Interaktywne menu, z podświetlanymi napisami. W tle zobaczymy wybrane fragmenty filmu. Łatwy i szybki dostęp do poszczególnych sekwencji ułatwi nam numerowanie i tytułowanie poszczególnych rozdziałów. Interesującym rozwiązaniem jest użycie charakterystycznych odgłosów podczas zmian animacji. Bez jakiegokolwiek zarzutu.

Twórcy nośnika poskąpili funduszy na wszelkie udogodnienia dla widza. Na tej płycie znajduje się jedynie dostęp do szesnastu scen, który raczej spotykany jest w każdej nowej produkcji wydawanej na DVD. Mimo iż film stał się kultowy jego wydanie pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza dodatki które powinny być bardziej rozbudowane. Miejmy nadzieję, że przy następnej próbie wznowienia nośnika DVD z pozycją "Krzyk" dystrybutorzy bardziej się postarają.

AUTOR: REQUIEM

 
 


:: GALERIA ::