SEED: SKAZANY NA ŚMIERĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Seed

:: REŻYSERIA ::
Uwe Boll

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
86 min.

:: WIEK ::
21 lat

:: OBSADA ::
Michael Pare,
Will Sanderson,
Ralf Moeller...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: SEED: SKAZANY NA ŚMIERĆ ::

 

Wyrok zapadł, ale karę poniosą niewinni. Mroczny thriller dla widzów o naprawdę mocnych nerwach. Seryjny morderca Sam Seed zostaje skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Egzekucja jednak nie przebiega tak jak zaplanowano. Trzykrotna próba uśmiercenia psychopaty nie daje rezultatów. Zmaltretowany Seed zostaje więc pochowany żywcem. Jednak nawet w tej sytuacji jego ciało się nie poddaje. Seed wydostaje się z grobu i rusza na swą najkrwawszą wyprawę. Szuka okrutnej zemsty na wszystkich którym zawdzięcza tortury na krześle elektrycznym...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Standardowo występuje tutaj jeden minus, jakim jest ziarnica obrazu. Jednak muszę przyznać, że w niektórych momentach jest ona bardzo gruba i potrafi rozpraszać. Kontrast jest znakomity, dzięki niemu wszystko jest dobrze widoczne. Również rozdzielczość obrazu wpływa na jakość wizji, dlatego nie są widoczne żadne pikselowate kwadraciki.  Nie przeciągając opisu obrazu, stwierdzam, że po za jednym małym mankamentem wszystko wygląda bardzo dobrze.

Dźwięk stoi na bardzo dobrym poziomie. Zapisany jest on w dwóch formatach. Pierwszym z nich jest Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, a drugi w polskiej, czyli z lektorem. Linia melodyczna zapisana w tym formacie prezentuje się bardzo dobrze. Wszystko jest znakomicie słyszalne, powiedziałbym, że czasami aż nadto. Brak jakichkolwiek szumów, trzasków, które byłyby spowodowane złym wydaniem płyty przez dystrybutora.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda bardzo interesująco. Po pierwsze znajduje się tutaj klimatyczny podkład muzyczny, który nadaje ton całej otoczce. Świetnie dobrana kolorystyka, która jest ponura i smutna. Nie zabrakło animowanych elementów, które znajdą się większości plansz. Menu posiada pewien schemat, którym są elementy tła, można to najlepiej zobaczyć poprzez zmienianie opcji. Ogólnie rzecz biorąc, menu wygląda interesująco.

Po za jedynym dodatkiem, jakim są sylwetki, reszta to podstawa każdego wydania DVD, a są to:
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację pośród rozdziałów, na które podzielony jest film,
- ZWIASTUN KINOWY,
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW,
- SYLWETKI,
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- MUSIC VISION - katalog muzyczny Vision.
Wszystkie dodatki, które tutaj są zamieszczone to zwykła podstawa jaką wydaje Vision. Dlatego też to jest to zwykłe wydanie DVD. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::