SEKRETY Z PRZESZŁOŚCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Secrets We Keep

:: REŻYSERIA ::
Yuval Adler

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2020

:: CZAS TRWANIA ::
94 min.

:: WIEK ::
12 lat

:: OBSADA ::
Noomi Rapace,
Joel Kinnaman,
Chris Messina...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: SEKRETY Z PRZESZŁOŚCI ::

 

Pochodząca z Rumunii Maja (Noomi Rapace) wiedzie wraz z mężem (Chris Messina) pozornie szczęśliwe życie na amerykańskiej prowincji. W głębi duszy skrywa jednak bolesną tajemnicę z czasów II wojny światowej. Nawet jej najbliżsi nie wiedzą, że padła wówczas ofiarą gwałtu ze strony nazistowskich żołnierzy. Od tamtych wydarzeń minęło 15 lat i choć udało jej się ułożyć sobie życie, to ból i trauma, których doświadczyła, na zawsze odcisnęły na niej swoje piętno. Pewnego dnia koszmarne wspomnienia wracają. W jednym z mieszkańców miasteczka (Joel Kinneman) Maja rozpoznaje swojego oprawcę. Podstępem udaje się jej go ogłuszyć i uwięzić w swojej piwnicy. Jest zdeterminowana, by wymusić na nim przyznanie się do winy. A co, jeśli się myli i torturuje niewinnego człowieka..?

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Nie możemy narzekać na jakość obrazu. Podczas oglądania natrafiłem jedynie na ziarnicę obrazu, która nie przeszkadza. Brak jest również pikselozy, różnych paprochów, czy szumów. Film jest bardzo dobrze skompresowany, co świadczy tylko o płynności obrazu. Kolorystyka nie jest przesycona mocnymi pastelami. Obraz wykreowany jest na stare produkcje, gdzie te kolory były raczej wypłowiałe.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno wersja oryginalna, jak i ta z polskim lektorem. Podczas projekcji nie natrafiłem na błędy spowodowane, czy to z winy wydawcy, czy samej produkcji. Dźwięk stoi na profesjonalnym poziomie, dzięki czemu wszystkie efekty są bardzo dobrze słyszalne. Jak to zawsze bywa thrillerach, linia melodyczna to najważniejszy element, który trzyma w napięciu, jak również podtrzymuje odpowiedni klimat. Tutaj jest podobnie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda ciekawie. Ponownie Monolith stanął na wysokości zadania i stworzył coś, co będzie sie podobać. Dostajemy taki "standard" z ich wydawnictwa. Menu składa się z trzech sekcji. Ekran przedzielony jest na połowę, gdzie z lewej strony będziemy mogli zobaczyć kilka urywków z filmu. Zaś po prawej znajduje się stała grafika z głównym bohaterem i tytułem w tle, jak również interaktywne menu. To ostatnie jest intuicyjne, więc nie będziecie mieć problemów z nawigacją. Trochę zastrzeżenia można mieć do koloru samej czcionki, ale to już rzecz gustu. Nie mogło zabraknąć podkładu muzycznego, który fajnie wtapia się w tło.

Na płycie znalazło się kilka standardowych dodatków, które promują same wydawnictwo. Oto co tutaj znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Już od dłuższego czasu ciężko trafić na wydanie, gdzie znalazłoby się kilka bonusów związanych z daną produkcją. Sam film jest ciekawy. Uchwycone w nim wątki wciągają i nie nudzą. Polecam.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::