SERCE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Heart

:: REŻYSERIA ::
Charles McDougall

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
1999

:: CZAS TRWANIA ::
82 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Christopher Eccleston,
Saskia Reeves,
Kate Hardie...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: SERCE ::

 

Gary jest ciężko chory. Tylko przeszczep serca może uratować go przed nieuniknioną śmiercią. Transplantacja jest możliwa, gdy młody człowiek imieniem Sean ginie w wypadku motocyklowym. Po przeszczepie Gary i jego żona Tess poznają pogrążoną w smutku matkę zmarłego. Nie wiedzą, że kobieta ma obsesję na punkcie jedynej żyjącej wciąż części jej syna - serca. Tak zaczyna się mroczny, trzymający w nieustannym napięciu psychologiczny thriller o kobiecie, która gotowa jest zrobić wszystko, by odzyskać syna...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest najlepszej jakości. Zauważalnych jest tu mnóstwo niedociągnięć. Pierwszym minusem jest efekt ziarna, który jest widoczny praktycznie na każdym kroku, przy czym staje się on denerwujący podczas oglądania. Czasami jest również problem z kontrastem obrazu, ponieważ nie wszystkie elementy są bardzo dobrze widoczne. Dziwię się trochę dlaczego kopia tego filmu jest taka marna, ponieważ produkcja ta nie powstała bardzo dawno temu, tylko w 1999 roku, a kopia mówi zupełnie co innego. Od razu uprzedzam, że nie jest to wina polskiego dystrybutora, tylko kopii jaką on dostał. Pozostałe elementy składające się na obraz stoją na dobrym poziomie, a mowa tutaj na przykład o kolorystyce, rozdzielczości oraz o płynności działania obrazu.

Z dźwiękiem nie ma jakiegokolwiek problemu. Stoi on na bardzo przyzwoitym poziomie, nie posiadając jakichkolwiek błędów. Zapisany jest on w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z polskim akcentem (lektorem). Jedynie w tej drugiej mógłbym na siłę wypisywać minusy, ale to nie ma sensu, ponieważ każda wersja z lektorem posiada swoje uroki.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest w bardzo czytelny i prosty sposób. Dominują tutaj jasne pastele, które nie wiele mają wspólnego z grozą, ale film jest zupełnie inny, jest to dość oryginalny thriller, który momentami może doprowadzić do pojawienia się gęsiej skórki. Wszystkie plansze menu zrobione są na wzór albumu fotograficznego, gdzie na zdjęciach widnieją bohaterowie filmu. Trochę dziwnym rozwiązaniem jest  podkład muzyczny, który bardziej przypomina muzykę z dramatu niż z thrillera, ale to mały szczegół. Ogólnie mówiąc, menu stoi na dość przyzwoitym poziomie, więc nie mam tutaj jakiś większych zastrzeżeń.

Na filmach DVD wydawanych przez Vision zawsze są dołączone jakieś dodatki, oto one:
- ZWIASTUN - trailler kinowy "Serce".
- SYLWETKI AKTORÓW I TWÓRCÓW - w tej kategorii mamy opisanych tylko trzy sylwetki, trochę kiepsko, że nie jest to reportaż filmowy i wypowiedzi tych aktorów.
- ZWIASTUNY - dość pokaźna kolekcja zwiastunów filmowych, bo jest ich aż trzydzieści cztery.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
Jak widać dodatki są, ale na pewno spodziewaliście się czegoś więcej. Mówi się trudno, ważne że są jakieś bonusy. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::