SIEDEM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Seven

:: REŻYSERIA ::
David Fincher

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1996

:: CZAS TRWANIA ::
121 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Brad Pitt,
Morgan Freeman,
Gwyneth Paltrow

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
2.35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 


:: SIEDEM ::

 

Brad Pitt (Wywiad z wampirem, Wichry namiętności) i Morgan Freeman (Wożąc panią Daisy, Skazani na Shawshank) występują w przerażającym thrillerze psychologicznym jako detektywi tropiący Johna Doe, seryjnego mordercę, który wybiera swe ofiary według siedmiu grzechów głównych. Dokładnie, metodycznie i z groteskowym wręcz artyzmem, zabójca zaplanował każde morderstwo w najdrobniejszych szczegółach. W miarę, jak śledztwo posuwa się naprzód, John Doe cierpliwie czeka na finałową konfrontacje, zdecydowany doprowadzić swe mordercze arcydzieło do końca. Wspaniałe role Pitta i Freemana, znakomita kreacja Gwyneth Paltrow (Emma) i błyskotliwa reżyseria Davida Finchera (Obcy 3) spowodują, że SIEDEM dosłownie ''wbije was w siedzenia!''.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Co do obrazu nie będę się narzucał. Obraz jest bez błędów. Format kinowy (Anamorphic Widescreen, Cinemascope) rzadko spotykany na formatach DVD robi spore rażenie. Film jest bardzo ponury i przez cały czas pada deszcz, aż do punktu kulminacyjnego gdzie świeci słońce, film jest bezbłędnie zapisany. I tu duże brawa dla realizatorów DVD.

Tu tak samo jak i w przypadku obrazu duże gorące brawa. Dźwięk DD 5.1 robi nam aż gonitwę dźwięków w uszach. Dużo w filmie jest rozmów i to bardzo wyrazistych i płynnych. I naprawdę co do dźwięku duży plus, ponieważ nie zauważyłem żadnych w nim błędów.


:: MENU / DODATKI ::

Hmmm... tu jest tak na 4, ponieważ jest dobrze, lecz nie bardzo dobrze. Na menu przystało nam oglądać nie ruchomy obraz z okładki. Oryginalnej okładki, nie jest on zachwycający. Szczerze mówiąc, już wydanie z gazety miało lepsze menu... Muzyka jest bardzo mroczna i tu jest plus, lecz tło jest takie sobie. Tak samo wykonanie obrazka na płycie jest takie bezpłciowe. Na nim jest tylko napis Siedem a wokół czysta płyta. Może to jakaś kolejna specyficzna cecha reżysera, lecz ja już się w to nie zagłębiam, ogólnie bez fajerwerków.

Na okładce pisze wyraźnym drukiem Edycja Specjalna, jest całkiem sporo dodatków, lecz czy dobrych i świetnych na takie zdanie Edycji... NA PŁYCIE: Pełna kinowa wersja filmu w formacie panoramicznym z napisami w j. polskim, Oryginalny 6 kanałowy dźwięk Dolby Digital 5.1., Interaktywne menu, Bezpośredni dostęp do scen, Niewykorzystane sceny, Oryginalny panoramiczny zwiastun kinowy, 5 telewizyjnych spotów z dźwiękiem Dolby Surround, Film o produkcji ''Siedem'': ujęcia z planu filmowego, wywiady z twórcami i aktorami, Sylwetki aktorów i reżysera: pełne filmografię, nagrody i nominacje.

Na koniec chciałbym wam wszystkim polecić ten film, po pierwsze jest to klasyka kina, kult i arcydzieło Davida... A po drugie jest dosyć w porządku wykonane i bardzo takie za jedyne 21 zł. Jeszcze raz polecam...

AUTOR: RUFUS

 
 


:: GALERIA ::