SHAKUGAN NO SHANA - OGNISTA SHANA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Shakugan No Shana

:: REŻYSERIA ::
Takashi Watanabe

:: JĘZYK ::
Japoński

:: PRODUKCJA ::
Japonia

:: ROK PRODUKCJI ::
2005-2006

:: CZAS TRWANIA ::
150 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Brak Informacji

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 

 

 


:: SHAKUGAN NO SHANA - OGNISTA SHANA (ODC. 1-6) ::

 

Przebojowa seria anime, kino akcji ze sporą domieszką mistyki i magii. Yuuji Sakai, przeciętny uczeń szkoły średniej, pewnego dnia dowiaduje się, że... jest martwy, gdyż jego dusza została pochłonięta przez nieznane siły. Niespodziewanie, w jednej chwili, całe jego życie rozsypuje się na kawałki, a on wkracza w światy, których istnienia dotąd nawet nie podejrzewał. To właśnie tam spotyka tytułową ognistowłosą Shanę, dziewczynę, która walczy z siłami ciemności, aby uchronić nasz świat od zagłady. Ta opowieść dostarczy Wam niezwykle silnych wrażeń!...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest pierwszym z elementów, który zasługuje na uwagę. Posiada tylko jeden minus, a jest to lekka ziarnica, która szybko odchodzi w zapomnienie. Obraz wielokrotnie zostaje wystawiony na próby. Przesycenie kolorów jest bardzo duże, ale nie nakładają się one na siebie i nie tworzą dziwnych smug. Kontrast również stoi na świetnym poziomie, wielokrotnie dzięki niemu obraz wychodzi z najgorszych opresji. O pikselozie nie ma tutaj jakiejkolwiek mowy, bo jest nie ma. Obraz tylko raz sie zatrzymuje, podczas zmiany warstwy. Krótko mówiąc, obraz jest bardzo dobry i nie można mu nic konkretnego zarzucić.

Dźwięk standardowo zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Ciężko znaleźć tu jakiekolwiek minusy, ponieważ ich nie ma. Chyba, że jednorazowe zatrzymanie podczas zmiany warstwy, innych się nie doszukałem. Linia melodyczna nie posiada żadnych zakłóceń, szumów, pisków i innych dźwiękowych mankamentów. Dźwięk współgra wraz z obrazem. Widz nie musi obawiać się, że nie zrozumie wszystkiego, ponieważ wszystko jest znakomicie słyszalne i nie ma o tym mowy.


:: MENU / DODATKI ::

Znakomicie skonstruowane menu, powiedziałbym, że pod każdym względem. Animowana w całości główna plansza przedstawia główna bohaterkę, otoczona mistycznymi znakami. Menu w całości jest interaktywne. Znakomity podkład muzyczny, szkoda tylko, że utwory zamieszczone w menu nie trwają dłużej. Każda opcja z menu posiada swój indywidualny klimat, a to ze względu na linie melodyczna, czy podkład graficzny. Zapewniam, że jest to kawal dobrej roboty.

Dodatki na płycie są, powiem nawet więcej, że jest ich spora ilość. A mowa tutaj o następujących bonusach:
- O FILMIE - materiał przedstawiający jak doszło do powstania całej serii.
- BOHATEROWIE - opis najlepszych postaci z pierwszej serii.
- PODSTAWOWY SŁOWNIK - najważniejsze pojęcia, które będą potrzebne, aby zrozumieć nietypowe słownictwo.
- ZWIASTUNY - sześć traillerów z anime-gate.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny z Vision.
- WYBÓR ODCINKÓW - opcja umożliwiająca przeskakiwanie do dowolnego z sześciu odcinków zamieszczonych na płycie.
Jak widać dodatków jest sporo i niektóre z nich są konkretne. Polecam każdemu to wydanie DVD, jest ono warte wydanych pieniędzy. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::