SHOCKER (ZBRODNIA ZE SNU)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Shocker

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1989

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Peter  Berg,
Mitch  Pileggi,
Camille Cooper...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: SHOCKER (ZBRODNIA ZE SNU) ::

 

Seryjny zabójca powraca z zaświatów. Przerażający horror mistrza gatunku Wesa Cravena, twórcy takich przebojów jak "Krzyk" i "Koszmar z ulicy Wiązów". Maniakalny morderca zostaje skazany na krzesło elektryczne. Wyrok zostaje wykonany, ale koszmar dopiero się zaczyna. Szaleniec powraca z zaświatów jeszcze bardziej żądny krwi niż za życia. Tym razem morduje wcielając się w ciała przypadkowych osób, których rękoma popełnia kolejne zbrodnie. Pewien nastolatek, któremu w snach objawia się przyszłość, postanawia zmierzyć się z mordercą...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Choć obraz ma już swoje lata, to jego wygląd jest świetny. Znakomita ostrość sprawia, że ani na chwilę nie będziemy domyślać się co tak na prawdę widzimy na ekranie. Nie spotkałem również zakłóceń w formie pikselowatych kwadracików, które nieźle denerwują i rozpraszają widza. Płynność to kolejny plus przemawiający za obrazem. Jest to wydanie QDVD, dlatego wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Obraz zapisany w formacie 16:9, dlatego dość dobrze się go ogląda i nie jest rozciągnięty na cały ekran jak w przypadku formatu 4:3. Nie można się tutaj do niczego przyczepić, po prostu dobra robota.

Dźwięk to kolejny popis wydawcy. Zacznę może od tylko jednego minusa, a mianowicie lektor. Jak wiadomo jego głos czasami tłumi ważne dźwięki, które mogą być znaczące w filmie. Po za tym jednym minusem nie ma więcej. Dźwięk jest czysty, każdy najmniejszy szmer jest bardzo dobrze słyszalny. Nie istnieją zakłócenia, chyba, że przy zmianie warstwy, co może spowodować jednosekundowy przestój. Po za tym, wszystko stoi na najlepszym poziomie. Polecam.


:: MENU / DODATKI ::

Znakomite menu. Gdy po raz pierwszy je zobaczyłem, zdziwiłem się, że można zrobić coś takiego. Menu obsadzone jest w kolorach niebieskich, białych oraz czarnych odcieni, co ma przypominać "prąd", a na głównym planie widnieje maniakalny morderca. Postać ta stworzona jest w postaci krótkiego filmu. Dodatkowo w tle słyszalna jest muzyka lat osiemdziesiątych, która znakomicie pasuje do całej charakteryzacji, oczywiście po wejściu do którejś z możliwych opcji, zmienia się ona na inny utwór. Jedynie w "QDVD" jest to zupełnie inny rodzaj muzyki, a jaki sami się przekonajcie. Wspólnym motywem całego menu jest animowany tytuł filmu oraz podobnie skonstruowane tło. Krótko mówiąc, menu to fachowa robota, która na pewno wam się spodoba.

Wchodząc do dodatków, zauważamy ich trzy, jednak w menu głównym widnieje również jeden. Oto one:
- sylwetki aktorów i twórców - galeria trzech ludzi tworzących "shocker'a" - Micheal Murphy, Peter Berg, Wes Craven. Jest ich nie za dużo, ale możemy się dowiedzieć kilka ciekawych informacji na ich temat.
- zwiastun - jest to oczywiście zwiastun "Shocker".
- vision music - katalog wydany przez Vision, w którym możemy pozwiedzać zasoby muzyczne dystrybutora.
- QDVD - jest to bonus widniejący w menu głównym, gdzie znajduje się sześć zwiastunów QDVD.
Liczba dodatków mogłaby być większa, ale ta również w zupełności wystarczy.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::