MILCZENIE OWIEC  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Silence Of The Lambs

:: REŻYSERIA ::
Jonathan Demme

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1991

:: CZAS TRWANIA ::
113 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Anthony Hopkins,
Jodie Foster,
Scott Glenn

:: DŹWIĘK ::
 DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
2 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 6/6

 


:: MILCZENIE OWIEC ::

 

Psychopata zwany „Buffallo Bill” porywa i morduje młode kobiety na środkowym zachodzie. Wierząc, że w ujęciu tego mordercy dopomoże tylko inny przestępca, FBI wysyła agentkę Clarice Starling na wywiad z obłąkanym więźniem, który może dostarczyć psychologicznych przesłanek i tropów do kolejnych działań zabójcy. Więzień, psychiatra, Dr Hannibal Lecter jest genialnym mordercą-kanibalem, który pomoże agentce Starling, jeżeli ona będzie karmić jego chorą ciekawość detalami ze swojego skomplikowanego życia. Ta skomplikowana relacja zmusza Starling nie tylko do konfrontacji z jej demonami przeszłości, ale doprowadza ją również do spotkania twarzą w twarz z szalonym, ohydnym mordercą, wcieleniem zła tak mocnym, że nie będzie miała odwagi - ani siły - by go zatrzymać!


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

W filmie „Milczenie Owiec” obraz prezentuje się bardzo dobrze. Wykonany w szerokoekranowym formacie 16:9 urzeka swoją płynnością i brakiem jakichkolwiek usterek. Śmiem nawet stwierdzić, że ta produkcja jest wręcz fenomenalnie dopracowana pod każdym względem. Film ogląda się bardzo przyjemnie i to jest najważniejsze. Co poza tym… biorąc pod uwagę, iż jest to już wprawdzie legendarny obraz twórcy dołożyli wszelkich starań aby to wydanie DVD zadowoliło najwybredniejszych nawet fanów Hannibala Lectera. Sądzę, więc, że moja ocena w tej kwestii nikogo nie zaskoczy.

Dźwięk i muzyka towarzyszące temu filmowi są równie rewelacyjne jak obraz, a wszystko to za sprawą dobrze znanego formatu, jakim jest Dolby Digital 5.1. w wersji angielskiej bo tylko taką posiada to wydanie DVD. Myślę, że brak polskiego lektora nie będzie żadną ujmą, dlatego, iż będziemy w stanie docenić piękno tego dźwięku jak również jego czystość i płynność zarówno w dialogach bohaterów filmów jak i w muzyce skomponowanej przez Howard’a Shore’a (m.in. trylogia Władca Pierścieni), która jest zresztą świetna i odpowiednio budująca atmosferę filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Interaktywne menu zaoferowane w tym wydaniu wprowadza nas w klimat filmu. Wykonane jest w mrocznym stylu i oprawione odpowiednią muzyką. Twórcy i tu również się postarali, bo mamy wspaniale pokazane i płynne ruchome obrazy zamiast sztywnych zdjęć z filmu a co za tym idzie wybierając poszczególne dostępne w menu opcje mamy okazję zobaczyć celę dr. Lectera jak również na przemian pokazujące się nam twarze głównych bohaterów. Wszystko jest wykonane wręcz kapitalnie..

Jeśli chodzi o dodatki to i tutaj również nikt nie powinien czuć się zawiedziony, bowiem jest ich całkiem sporo. „Milczenie Owiec” oferuje nam takie oto bonusy: Film dokumentalny "Inside the Labyrinth - The Making of Silence", Sceny usunięte, Wiadomość telefoniczna od doktora Lectera, Wywiady i reportaże, Sceny nieudane, Galeria zdjęć, Zwiastuny kinowe, Zwiastun „Hannibala”, Spoty telewizyjne. Jak więc widać jest tego dość aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ciekawym rarytasem są dla mnie sceny usunięte ukazujące to, czego twórcy w filmie nie zamieścili oraz wywiady i reportaże z planu.

Reasumując sam film jest fenomenalny i myślę, że zasłużenie otrzymał 5 Oscarów. Mimo, że wiele lat minęło od jego premiery to czasem warto sobie przypomnieć o tym filmie, bowiem już sama postać Hannibala Lectera stała się legendą kina i zdobył miano jednego z najniegodziwszych czarnych charakterów w historii kinematografii.

AUTOR: RADIEL

 
 


:: GALERIA ::