SILENT HILL: APOKALIPSA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Silent Hill: Revelation

:: REŻYSERIA ::
Michael J. Bassett

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Kanada, Francja, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
91 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Adelaide Clemens,
Kit Harington,
Deborah Kara Unger...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: SILENT HILL: APOKALIPSA ::

 

Druga cześć wizjonerskiego horroru opartego na legendarnej grze.

Heather przez całe życie ucieka przed niebezpiecznymi i niewytłumaczalnymi siłami. W dniu swoich 18 urodzin, nawiedzona kolejnymi koszmarami i przerażona zniknięciem ojca, dowiaduję się że nie jest osobą za którą się dotychczas uważała. To odkrycie wprowadza ją w głąb malowniczego i przerażającego świata demonów. Jeżeli ich nie zwycięży, utknie w alternatywnej rzeczywistości Silent Hill na zawsze...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [2.35:1]. Obraz stoi na dobrym poziomie, jednak nie odbyło się bez minusów. Pierwszym z nich jest efekt ziarna. Nie ma się co martwić, nie przeszkadza on w projekcji, ponieważ jest mało widoczny. Większy problem jest z przebarwieniami wizji w scenach, w półmroku. Może być to wina zbyt dużej kompresji. Nie doświadczycie pikselozy oraz innych zabrudzeń obrazu. Nie ma problemu z płynnością wizji. Obraz współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które mogą być spowodowane winą wydawcy. Podczas oglądania nie doświadczycie obecności szumów, czy też trzasków. W filmie bardzo ważną rolę pełni dźwięk, więc należy odtwarzać go w odpowiedniej tonacji, ponieważ w innym wypadku projekcja nie będzie miała sensu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się bardzo dobrze. Autor w świetny sposób oddał klimat, który jest odczuwalny podczas oglądania filmu. Nie zabrakło sypiącego się z góry popiołu. Kolorystyka odpowiednio dopasowana, jednak coś tutaj brakuje, sam nie wiem czego. Menu jest przejrzyste i czytelne. Podczas przemieszczania się po różnych partiach menu widoczny jest symbol Silent Hill, który pokazuje nam, w którym miejscu się znajdujemy. Podkład dźwiękowy dla wszystkich opcji jest ten sam. Wszystkie opcje posiadają animowane wstawki.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- wybór scen.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Brak dodatków to dzisiaj normalność. Opisywana przeze mnie wersja to zwykłe 2D, a na rynku dostępna jest jeszcze 3D. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::