SINISTER II  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Sinister 2

:: REŻYSERIA ::
Ciarán Foy

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Shannyn Sossamon,
James Ransone,
Tate Ellington...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: SINISTER II ::

 

Dochodzenie prowadzi go do położonego na odludziu domku zamieszkałego przez Courtney Collins, która wraz z synami Zachiem i Dylanem, ukrywa się tu przed agresywnym mężem. Courtney nie jest świadoma mrocznej tajemnicy, którą skrywa jej nowy dom. Wkrótce odkryją ją chłopcy, znajdując w piwnicy stare amatorskie filmy, których pierwsza projekcja obudzi duchy przeszłości i da początek nowej krwawej krucjacie zła.


 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Standardowo wydanie opatrzone jest w jeden mały minus, jakim jest ziarnica obrazu. Nie przeszkadza ona podczas oglądania, więc nie będziecie mieli problemów z odbiorem. Sceny w półmroku radzą sobie bardzo dobrze. Nie dochodzi do załamywania się obrazu. Tło posiada odpowiednie nasycenie kolorystyczne, a czerń nie jest wypłowiała. Brak przestojów. Nie doświadczycie pikselozy oraz zabrudzeń wizji w postaci śniegu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk wielokrotnie daje nam się odczuć, że oglądamy horror, a nie jakąś inną produkcję. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne oraz pozostałe opcje posiadają kilka wspólnych elementów. Pierwszą z nich jest tło oraz duży ekran, w którym możecie zobaczyć kilka urywków z filmu. Ciekawie wyglądający design, obsadzony w ciemnych pastelach nadaje menu mrocznego klimatu. Drugim elementem jest podkład dźwiękowy, spełniający w stu procentach swoją rolę. Szkoda tylko, że dla wszystkich opcji jest taki sam. Interaktywne menu usytuowane jest w dolnej części ekranu i podczas jego nawigacji nie ma żadnych problemów z przemieszczaniem się po opcjach.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Dobre wydanie DVD, które mimo kilku braków, zadowoli swoich posiadaczy. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::