SISTERS  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Sisters

:: REŻYSERIA ::
Douglas Buck

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Stephen Rea,
Chloe Sevigny
,
Lou Doillon...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(anamorficzny)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: SISTERS ::

 

Lily i Eve urodziły się jako syjamskie siostry. Dzięki staraniom lekarzy udało się przeprowadzić operację rozdzielenia. Dalsze losy dziewczynek ułożyły się jednak diametralnie odmiennie. Podczas gdy jedna dorastała w szczęśliwym domu, druga oddana została pod opiekę psychiatry Philipa Lacana, który postanowił poddać ją eksperymentowi. Jego skutki dadzą znać o sobie po latach, gdy siostry będą już dorosłe. Wtedy właśnie zacznie się koszmar, który znacznie przekroczy nawet chore wyobrażenia dr Lacana ...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz został zapisany w formacie 16:9 (anamorficznie), co sprawia, że posiadając telewizor panoramiczny, będziecie zachwyceni. Posiadacze kwadraciaków, również nie będą zawiedzeni, choć efekt będzie trochę inny.  Oglądając "Sisters" zastanawiałem się kiedy coś pójdzie nie tak. Jedynie co można zauważyć z błędów, to mała ziarnica, która w ogóle nie dekoncentruje, a żeby ją zobaczyć trzeba nieźle się przyjrzeć. Bardzo dobrze dobrane kolory, które nie rozmazują się, ani nie łączą z innym, tworząc "burdel" na ekranie. Z ostrością również nie ma problemów. Dystrybutor ostrzega o tym, że jest to płyta dwuwarstwowa i podczas zmiany warstwy, może nastąpić chwilowe zatrzymanie obrazu.

Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej (angielskiej) oraz z lektorem, to daje dość dobre mniemanie o tym wydaniu. Znakomita ścieżka dźwiękowa potrafi wpłynąć na słabszych psychicznie ludzi, oczywiście jest to muzyka instrumentalna, więc ma lepsze przesłanie, i lepiej przedstawia psychodeliczny klimat filmu. Dźwięk jest znakomity pod każdym względem. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne. Dźwięk idzie w parze z obrazem, co nie pozwala na efekty znane ze starych wydań, gdzie DVD dopiero wchodziło i sprzęty były takie, że teraz to lepszy na targu się kupi.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobiono w dość ciekawy sposób. Po każdorazowym odpaleniu płyty mamy dość ciekawą wstawkę, jest to zlepek kilku ciekawych akcji z filmu. Jednak nie myślcie, że ten filmik ustaje, jest on obecny w tle. Menu stworzono w dość prosty sposób, jak już wcześniej wspomniałem, w tle obsadzone są jedne z ciekawszych scen, dodatkowo do tego, mamy interaktywne menu, a temu wszystkiemu towarzyszy świetna muzyka. Każdorazowe włączenie którejś z opcji, wiąże się z włączeniem krótkiej "pokazówki". Styl poszczególnych funkcji menu jest podobny, rozróżniającymi ich elementami są: podkład muzyczny, trochę inne ułożenie menu, inny filmik w tle.

Dodatki nie są mocną stroną tego wydania DVD, ale jest ich kilka. Oto one:
- ZWIASTUN - ciekawy zwiastun "Sisters", bez problemu można go obejrzeć.
- SYLWETKI - dwie sylwetki głównych aktorów, którzy wystąpili w filmie, jest to wersja planszowa.
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW - aż dwadzieścia sześć zwiastunów, niektóre z nich pokazują filmy, które dopiero doczekają sie premier DVD.
- VISION MUSIC - katalog muzyczny Vision.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
Jak widać, kilka dodatków jest, ale czy są one wartościowe sami się przekonajcie, akurat dla mnie one wystarczą. Polecam.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::