ŚLADY ZBRODNI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Cleaner

:: REŻYSERIA ::
Renny Harlin

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Samuel L.Jackson,
Ed Harris,
Eva Mendes...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: ŚLADY ZBRODNI ::

 

Były policjant Tom Carter (Samuel L. Jackson) od kilku lat zajmuje się sprzątaniem i dezynfekowaniem miejsc zbrodni. Pewnego dnia otrzymuje rutynowe zlecenie wyczyszczenia sceny brutalnego zabójstwa w jednym z domów na przedmieściach. Na miejscu nie zastaje gospodarzy, ale korzystając z klucza ukrytego pod wycieraczką dostaje się do wnętrza, gdzie jak zwykle perfekcyjnie wykonuje swoją pracę. Kiedy na drugi dzień zgłasza się z rachunkiem do właścicielki domu, ta twierdzi, że nie zamawiała żadnych tego typu usług. Tom zaczyna podejrzewać, że ktoś wykorzystał go jako narzędzie do usunięcia dowodów zbrodni...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany został w proporcjach 16:9, a dokładniej 1.78:1. Podczas oglądania natkniecie się na jeden minus, jakim jest ziarnica obrazu. Nie jest ona zbyt duża, więc nie powinna Wam przeszkadzać. Niektórych ludzi może denerwować kolorystyka, ale to już rzecz gustu. Nie jest ona mocno nasycona, przez co może wyglądać kiepsko. Nie doświadczycie pikselozy, zaburzeń obrazu...

Linia melodyczna zapisana jest standardowo w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z polskim akcentem, czyli lektorem. Dźwięk działa bez jakichkolwiek problemów. Nie doświadczycie przestojów linii melodycznej. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, nawet dźwięki dobiegające z głębi.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest wręcz rewelacyjnie. Wszystkie jego elementy graficznie zostały bardzo dobrze dobrane. Kolorystyka pasuje do siebie w stu procentach. Wydawca miał niezły pomysł, aby umieścić całe menu w schemacie przypominającym pogiętą kartkę z plamami krwi. Dodatkowo na głównej planszy umieszczone zostały animowane. Nie zabrakło oryginalnej linii melodycznej, która uwypukla klimat, a zarazem jest niezłym wprowadzeniem do filmu.

"Ślady Zbrodni" nie posiadają imponującej ilość dodatków, powiedziałbym nawet, że jest ich bardzo mało, ponieważ na płycie znajdują się jedynie zwiastuny, zapowiedź oraz wybór scen. Nic po za tymi tutaj nie znajdziecie. Jednak ogólnie polecam całe wydanie DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::