SMAK ZEMSTY. PEPPERMINT  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Peppermint

:: REŻYSERIA ::
Pierre Morel

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
98 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jennifer Garner,
John Ortiz,
John Gallagher Jr. ...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: SMAK ZEMSTY. PEPPERMINT ::

 

Riley North jest szczęśliwą matką i żoną. Do dnia, gdy przestępcy działający na zlecenie potężnego kartelu zabijają jej córeczkę i męża. Ranna Riley cudem uchodzi z życiem. Zabójcy zostają schwytani i postawieni przed sądem, przekupiony sędzia puszcza ich jednak wolno. Mija 5 lat od tragedii, gdy policja znajduje ciała zamordowanych żołnierzy kartelu. Wszystko wskazuje na bezlitosną egzekucję. W ciągu następnych dni giną kolejne osoby powiązane z narkobiznesem i zabójstwem bliskich Riley. Wkrótce staje się jasne kto jest egzekutorem. Po latach przygotowań osamotniona matka i żona powróciła, by wymierzyć najsurowszy wymiar kary i dać nadzieję tym, których zawiódł system sprawiedliwości.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Standardowo możemy natknąć się na jeden mankament, który nie psuje jakości obrazu, lecz jest jego nieodłączną częścią, a mowa o ziarnicy obrazu. Poza tym nie dostrzegłem innych błędów wizji. Brak pikselozy, czy innych paprochów na ekranie. Obraz ładnie zachowuje się w scenach w półmroku, kolorystyka jest żywa i nie dochodzi do załamywania się wizji na drugim planie. Linia melodyczna współgra z obrazem i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1. Wydanie oferuje nam dwie ścieżki dźwiękowe. Jedną w oryginalnym języku, zaś drugą z lektorem polskim. Ciężko dopatrzeć się jakiś błędów. To zazwyczaj linia melodyczna jest najlepszym elementem wydania. Oczywiście tutaj jest tak samo. Pełni ona kluczową rolę i napędza klimat produkcji. Dzięki niej kilkukrotnie będzie można się przestraszyć, a nawet poczuć odpowiedni klimat grozy.


:: MENU / DODATKI ::

Monolith postarał się, aby kolejna jego produkcja posiadała menu na dobrym poziomie. Standardowo wykonane jest ono w całości jako animacja. W centralnej części możemy zobaczyć główną aktorkę, jako anioła zemsty. Zaś jej skrzydła są takim mini ekranem do pojawiania się kilku urywków z produkcji. Interaktywne menu znajduje się tak na dwóch trzecich wysokości od górnej krawędzi. Po najechaniu na którąś opcję następuje podświetlenie. Nie brakuje podkładu dźwiękowego, który dla wszystkich opcji jest identyczny, jak również sam wygląd.

"Smak Zemsty" to wydanie DVD z książką. To ona jest tutaj największym dodatkiem i zbiorem informacji na temat produkcji. To co znajdziecie na płycie to zwykła podstawa znajdująca się na każdym wydaniu. Oto co tutaj się znajduje:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Wydanie stoi na przyzwoitym poziomie i muszę stwierdzić, że film również jest niezły i trzyma w napięciu do samego końca. Bez problemów mogę polecić to wydanie.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA ::



:: FILM DOSTARCZYŁO ::