WIZJA MORDERCY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Live!

:: REŻYSERIA ::
Bill Guttentag

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Eva Mendes,
David Krumholtz,
 Katie Cassidy...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ŚMIERĆ NA ŻYWO ::

 

Ambitna producentka telewizyjna Katy Courbet (Eve Mendes) wpada na pomysł stworzenia programu, który ma szanse osiągnąć najwyższą oglądalność w dziejach mediów. Reality show z rosyjską ruletką w roli głównej. Kilku uczestników na oczach milionów widzów po kolei podniesie do skroni częściowo naładowaną broń i naciśnie spust. Ten, któremu uda się ujść z życiem, zdobędzie sławę i 5 milionów dolarów. Do zawodów stają m.in. młody pisarz, początkująca aktorka, ojciec, który pragnie ocalić rodzinną farmę, młody emigrant. Rozpoczyna się szaleńczy medialny wyścig, w którym ważniejsze są słupki oglądalności niż podstawowe zasady etyki, moralności i zwykłej ludzkiej przyzwoitości.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w  formacie 16:9, a dokładniej 1.78:1. Posiadacze panoram będą zadowoleni, ponieważ obraz nie zostanie zniekształcony. Podczas odtwarzania natkniecie się na jeden minus, którym jest ziarnica obrazu. Czasami jej przesycenie jest duże, ale na ogół da się wytrzymać. Czasami mogą również denerwować kolory, a dokładniej ich nasycenie, które momentami pozostawia wiele do życzenia. Nie natkniecie się na pikselozę, ani żadne inne deformacje obrazu.

Linia melodyczna standardowo została zapisana w Dolby Digital 5.1, w obydwu wersjach językowych. Wydanie to nie posiada żadnych błędów dźwięku. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne. Choć jak zawsze wersja z lektorem jest trochę gorsza, jednak nie ujmuje to z wartości całej ścieżki.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w prosty i przejrzysty sposób. Choć efekt końcowy jest bardzo dziwny to nie można narzekać na niektóre elementy menu. Pierwszym takim elementem jest dźwięk, który został dość ciekawie dobrany i pasuje do klimatu produkcji. Na głównej planszy znajduje się animowane tło, jednak nie nadaje on wyrazistości menu, po prostu jest tak, jakby go nie było. Oczywiście wszystkie opcje menu zostały stworzone w interaktywny sposób. Nie podoba mi się w zupełności szachownica, czy też kratownica, zależy z której strony się na to spojrzy, ponieważ tworzy to dziwny efekt rozmywania się obrazu.

"Śmierć Na Żywo" nie posiada ciekawych dodatków, te które się tutaj znajdują to zwykła podstawa każdego wydania DVD. Znajdziecie tutaj następujące bonusy: wybór scen, zwiastun oraz zapowiedzi filmów kinowych, jak również te które ukarzą na DVD. Ciężko coś tutaj więcej pisać, dlatego też powstrzymam się od dalszych wywodów.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::