ŚMIERTELNA GORĄCZKA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Cabin Fever

:: REŻYSERIA ::
Eli Roth

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Rider Strong,
Jordan Ladd,
James DeBello...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2,35:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: ŚMIERTELNA GORĄCZKA ::

 

Grupa przyjaciół spędza wakacje w położonej na odludziu górskiej chacie. Uczestnicy wyprawy zostają zaatakowani przez tajemniczy wirus. Zmagania z chorobą przeradzają się w dramatyczną walkę o życie. W obliczu śmiertelnego zagrożenia ujawniają się najgorsze ludzkie instynkty. Czy przyjaźń przetrwa tę próbę? Czy przetrwa ktokolwiek?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz cechuje kilka trafnych określeń a mianowicie czystość, klarowność, przejrzystość... Te właśnie cechy posiada opisywany przeze mnie film. Obraz zapisany jest w formacie 16:9 oraz 2.35:1. Format ten sprzyja oglądaniu, nie jest on rozciągnięty na cały ekran, tylko wklejono paski z góry i z dołu, coś ala panoramiczny, ale o wiele szerszy. Jedynie co może rzucać się w oczy to mały śnieżek widoczny z bliska i przy dużej rozdzielczości ekranu. Po za tym nie dostrzegłem nic rażącego, co wybijałoby a raczej rozpraszałoby widza podczas oglądania.

Standardowo na płytach wydawanych przez SPI mamy przyjemność posłuchać znakomitego dźwięku. SPI stawia na jakość oglądanego filmu a nie przejmuje się innymi bonusami, które niekiedy są zbędne (to jest oczywiście moja opinia, każdy może widzieć to trochę inaczej). Na płycie zamieszczono trzy ścieżki dźwiękowe, które już od wielu miesięcy goszczą na naszym rynku, mowa tutaj o Dolby Digital 5.1 zarówno w oryginale jak i w wersji z lektorem. Trzecią i najbardziej efektowną ścieżką dźwiękową jest oczywiście DTS-ES w oryginale. Jedynie co może psuć całą kompozycję to wersja z lektorem, która jest trochę słabsza i gorzej słychać dźwięki dobiegające z tła lektora. Po za tym nie ma tutaj rzeczy, które negatywnie wpływałyby na oglądanie filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne składa się wyłącznie z pasteli czerni i czerwieni, oczywiście ta druga jest dominująca. Menu to praktycznie nieruchome elementy, wspomagane przez prześwitujące, krótkie urywki filmu wyłaniające się za tapety, umieszczonej na samym środku ekranu. Przy głównym menu dochodzą jeszcze elementy dźwiękowe, jednak nie jest to żadna ścieżka dźwiękowa, tylko odgłosy pochodzące ze scen, które mamy przyjemność zobaczyć przez główną tapetę. Poruszając się w głąb menu, jedynie co się zmienia to tła, cała reszta pozostaje bez zmian. Oczywiście menu zostało stworzone interaktywnie, najeżdżając na nie mamy ciekawy efekt, który wyglądem przypomina ślady pozostawione przez dziką zwierzynę.

Wydawca nie zamieścił nic po za standardowymi dodatkami. Na płycie znajduje się bezpośredni dostęp do dwudziestu scen, zwiastun „Śmiertelnej gorączki” oraz katalog SPI. Są to standardowe dodatki, ale czasami wydawcy żałują i tego. Tutaj jest skromnie, ale dobrze, że coś jest. Dodatkowo możemy zobaczyć, co tak na prawdę widnieje w ofercie SPI, co warto wybrać a czego nie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::